Hlavní obsah

Sehnal a Proleta dotáhli oslabený tým USK k výhře nad Děčínem

Basketbalisté USK v dnešním utkání 19. ligového kola i ve velmi okleštěné sestavě dokázali zvítězit nad Děčínem. Pražané kvůli problémům s koronavirem nastoupili k zápasu pouze s osmi hráči, ale přesto na domácí palubovce uspěli 82:80 po prodloužení.

Basketbalová liga mužů: (zleva) Lee Edward Skinner z Kolína a Filip Zbránek z Opavy.

Článek

USK nastoupil k prvnímu utkání po téměř měsíční pauze, ale od začátku si udržoval vedení a do čtvrté čtvrtiny dokonce domácí vstupovali s jedenáctibodovým náskokem. Děčínu se sice podařilo skóre otočit, ale oslabení Pražané přesto sahali po výhře v normální hrací době. Hostující Kroutil však minutu před koncem srovnal na 72:72.

Prodloužení zvládli lépe hráči USK, kteří soupeři odskočili až na rozdíl sedmi bodů. Nejlepším střelcem zápasu byl s 29 body Proleta, který na poslední chvíli posílil USK ze Svitav. Rozehrávač Sehnal, který hrál poprvé od začátku prosince, přidal 19 bodů, deset doskoků a s osmi asistencemi měl na dosah triple double.

Basketbalový míč - ilustrační foto

"Třicet minut jsme utkání kontrolovali, ale na konci poslední čtvrtiny jsme byli unavení, protože jsme hráli v sedmi, osmi hráčích," uvedl v tiskové zprávě trenér USK Dino Repeša. "Nakonec gratuluji hráčům, protože to bylo vážně těžké. V prodloužení ukázali charakter," dodal.

V dresu Děčína, který prohrál počtvrté za sebou a je desátý, byl nejlepším střelcem s 24 body Pomikálek. USK patří v tabulce třetí příčka. "USK má velké zdravotní problémy a my jsme ten zápas absolutně nezvládli. Za celý ten bojácný výkon jsme si vítězství nezasloužili," řekl trenér Děčína Tomáš Grepl.