Barcelona si v Elche poradila i bez Messiho, nezaváhalo ani Atlético

ČTK ČTK
24. 1. 2021 18:27
Barcelona zvítězila ve 20. kole španělské fotbalové ligy 2:0 nad nováčkem soutěže Elche. Katalánci si na hřišti předposledního týmu tabulky poradili i bez suspendovaného kapitána Lionela Messiho, který pykal za vyloučení ve finále španělského Superpoháru. První příčku si upevnilo Atlético Madrid, které doma zdolalo 3:1 Valencii.
Barcelona slaví branku Frenkie de Jonga
Barcelona slaví branku Frenkie de Jonga | Foto: Reuters

Barcelonu dotáhl k zisku tří bodů záložník Frenkie de Jong, který zaznamenal gól a asistenci. Nizozemský reprezentant dal pátý gól za katalánský klub v 39. minutě, kdy dorazil do sítě zblokovaný pas z levé strany. V 89. minutě pak našel centrem ve vápně hlavu Ricarda Puiga, který skóroval jen pár sekund po příchodu na hřiště.

Barcelona vyhrála počtvrté v řadě, stále ale ztrácí deset bodů na první Atlético, které otočilo zápas s Valencií. "Netopýři" vedli po trefě Uroše Račiče, ještě v prvním poločase ale srovnal Joao Félix a v 54. minutě dokonal obrat Luis Suárez. Uruguayský kanonýr se dvanáctou brankou v sezoně dotáhl na lídra tabulky střelců Júsufa En-Nesjrího ze Sevilly. Třetí gól přidal střídající Ángel Correa.

Atlético je v čele La Ligy o sedm bodů před městským rivalem Realem, navíc má zápas k dobru. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho drží sedmizápasovou sérii výher, naposledy ztratili body při prosincové porážce právě v derby s "Bílým baletem".

Po třinácti utkáních uspěla za tři body Osasuna, která zdolala na svém hřišti 3:1 Granadu. Dva góly vstřelil Ante Budimir.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Pamplona - Granada 3:1 (27. a 39. Budimir, 86. Moncayola - 50. Suárez Charris), Elche - FC Barcelona 0:2 (39. De Jong, 89. Puig), Vigo - Eibar 1:1 (9. Méndez - 53. Gil), Atlético Madrid - Valencie 3:1 (23. Félix, 54. Suárez, 72. Correa - 11. Račič).