SESTŘIH: Slavia – Jablonec 3:0. Jasná výhra Pražanů, vedou ligu o 12 bodů

Autor: iSport.cz, ČTK
34
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Slavie zvítězili ve šlágru 17. ligového kola nad Jabloncem jasně 3:0. Pražané rozhodli souboj prvního s druhým týmem tabulky už do poločasu, kdy se trefili jejich nejlepší střelci Abdallah Sima s Janem Kuchtou. Po pauze si dal vlastní gól Jakub Martinec. Vršovický obhájce titulu si upevnil vedoucí příčku a po polovině soutěže má pohodlný náskok 12 bodů na Jablonec a Spartu.

Slavia vyhrála osm kol po sobě a i počtvrté na jaře. Pražané jako jediní v ligové sezoně dál drží neporazitelnost, v nejvyšší soutěži bodovali už 29 utkání za sebou. Jablonec prohrál poprvé po devíti kolech.

Slavia doma v lize naposledy prohrála v srpnu 2018 právě s Jabloncem, dnes ale proti Severočechům překvapení nedopustila. Pražanům pomohlo i to, že soupeři kvůli dohodě klubů scházel stoper Zelený, místo něhož se zatáhl do obrany jinak defenzivní záložník kapitán Hübschman. Ve slávistické defenzivě nahradil zraněného Hovorku Zima.

Červenobílí zahrozili už ve třetí minutě, ale Sima v dobré pozici špatně trefil míč. Poté pálil vedle také Kuchta. V 19. minutě už favorit vedl. Olayinka obloučkem poslal do úniku Simu, ten udělal kličku brankáři Hanušovi a otevřel skóre. Devatenáctiletý senegalský objev skóroval potřetí za sebou, ve 12 ligových duelech dal 10 branek a už pouze jediný gól mu chybí k nejlepšímu střelci soutěže sparťanu Julišovi.

V polovině úvodního dějství byli hosté blízko k vyrovnání. Na Krobův roh si naskočil Doležal a Slavii zachránilo břevno. Na opačné straně podržel Jablonec při Olayinkově šanci brankář Hanuš, který v minulosti působil v Edenu.

Ve 38. minutě už Pražané zvýšili. Po chybě v hostující rozehrávce zakončil brejk po Stanciuově přihrávce do odkryté branky Kuchta a připsal si devátý gól v ligové sezoně, z toho sedmý v jarní části.

SESTŘIH: Slavia - Jablonec 3:0. Exhibice prvního s druhým, Pražené vedou ligu o 12 bodů

Slavia měla navrch i po pauze. Ve 49. minutě ještě Stanciu z přímého kopu trefil jen brankovou konstrukci, ale o devět minut později už Hanuš znovu inkasoval. Bývalý jablonecký hráč Holeš nacentroval a hostující Martinec si nešťastně obloukem srazil míč do vlastní sítě. Pražané dali v ligové sezoně už 51 branek a potvrdili, že mají nejlepší útok soutěže.

Domácí pak mohli několikrát zvýšit. Sima však zblízka trefil Hanuše a Kuchta si poté míč příliš předkopl. V 80. minutě po povedené kombinační akci vychytal Bořila jablonecký brankář a následně se dvakrát neprosadil střídající Musa. V závěru nastavení na druhé straně nepřekonal Pleštil hlavičkou pod břevno Koláře, který vychytal desáté čisté konto v ligové sezoně.

Radost slávistů po trefě na 2:0

Domácí: 20. Sima, 38. Kuchta, 58. Martinec (vl.)

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Bah, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Holeš (76. Hromada), Provod (87. Oscar) – Sima (76. Traoré), Stanciu, Olayinka (84. Lingr) – Kuchta (76. Musa).

Hosté: Hanuš (C) – Libor Holík, Martinec, Hübschman (62. V. Kubista), Krob (87. Smejkal) – Považanec – Schranz, R. Hrubý (46. Pleštil), Kratochvíl (87. Chramosta), Jovović (78. Podaný) – Doležal.

Slavia - Jablonec: Musa opět čelil Hanušovi. Ani oběhnutím si na něj nepřišel

Slavia - Jablonec: Famózní kombinaci zastavil Hanuš, Musa zahodil stoprocentní tutovku
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Jablonec: Kuchta šel sám na Hanuše! Ale v klíčové chvíli si ukopl míč

Slavia - Jablonec: Holešova hlavička po Provodově rohu zamířila těsně nad břevno

Slavia - Jablonec: Provodovu tečovanou ránu málem dorazil do sítě Sima!

Slavia - Jablonec: Smolař Martinec srazil za Hanuše přihrávku Holeše, 3:0

Slavia - Jablonec: Stanciova překrásná rána z úhlu skončila na spojnici!

Slavia - Jablonec: Kuchta ve výborné pozici zakončil jen slabě

Slavia - Jablonec: Kuchta zakončil bleskový brejk do prázdné brány, 2:0!

Slavia - Jablonec: Nádhernou kombinaci završil nebezpečnou střelou Olayinka!

Slavia - Jablonec: Bořil se agresivně pustil do Jovoviče a Považance, za loket unikl trestu

Slavia - Jablonec: Doležal po Krobově rohu napálil břevno!

Slavia - Jablonec: Olayinka skvěle našel Simu, který obešel Hanuše a otevřel skóre! 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905