Krejčíková královnou mixu na Australian Open, ovládla jej potřetí v řadě

• 11
Potřetí za sebou se na poháru pro šampiony smíšené čtyřhry Australian Open vyjímá jméno Barbory Krejčíkové. Česká tenistka s americkým parťákem Rajeevem Ramem porazila domácí pár Samantha Stosurová, Matthew Ebden 6:1, 6:4 a navázala na své tituly z let 2019 a 2020. Tři trofeje na jednom z grandslamů za sebou získala jako první hráčka od roku 1990.

Před dvěma roky triumfovala Krejčíková po boku Rama, loni slavila s Chorvatem Mektičem.

Letos znovu spojila síly s americkým partnerem a jejich spolupráce se opět ukázala jako vítězná.

Krejčíková, Ram vs Stosurová, Ebden

Reportáž z finále

V celém turnaji z pozice šestých ztratili jediný set, ve finále si pohráli s australskou dvojicí Stosurová, Ebden.

„Rád bych poděkoval své parťačce. Jako tým jsme si dali rok pauzu, ale ona hrála pořád a teď tenhle pohár získala potřetí v řadě. Úžasná práce, hrát s tebou je vždy potěšení,“ ocenil Ram.

Česko-americká dvojice se ve finále rychle ujala vedení 4:0, těžila z nervozity soupeřů, kteří jí situaci usnadňovali dvojchybami a četnými nepřesnostmi. Naopak Krejčíková a Ram na kurtu čile pobíhali, komunikovali a úřadovali na síti i ve výměnách od základní čáry.

Barbora Krejčíková a Američan Rajeev Ram ve finále smíšené čtyřhry Australian...

Australané získali jediný game při podání Ebdena, jinak vůbec nestíhali a set prohráli za 22 minut jednoznačně 1:6.

Druhá sada byla o poznání vyrovnanější.

Tvrdá karanténa? Možná to byl klíč k vítězství, řekla po mixu Krejčíková

Krejčíková v ní za stavu 1:1 dvojchybou nabídla domácím jediný brejkbol v utkání, Ram ji však podržel na síti.

Oba páry si tak držely svá podání až do desátého gamu, kdy si Krejčíková s Ramem díky tvrdému úderu Češky, který Stosurová na síti nezkrotila, vypracovali vedení 40:30. Mečbol následně v dlouhé výměně, v níž opět udávala tempo česká hráčka, proměnili a radostně si padli do náruče.

„Je to úžasný poctit, jsem velmi šťastná,“ radovala se Češka po zápase. „Jsem moc ráda, že hlavně s Rajeemem se nám tak dařilo, vyhráli jsme dvakrát a opravdu nám to šlape.“

Krejčíková získala pátou grandslamovou trofej v kariéře, vedle tří z mixu slavila i dvakrát ve čtyřhře společně s Kateřinou Siniakovou. Letos v Melbourne však sehraný český pár neuspěl, v pátečním finále nestačil na Bělorusku Sabalenkovou a Belgičanku Mertensovou

Přesto bude Krejčíková z Austrálie odjíždět s pohárem.

V předchozím utkání na dvorci Roda Lavera přemohla Naomi Ósakaová Jennifer Bradyovou a získala titul z ženské dvouhry.