Sparta zdramatizovala souboj o Prezidentský pohár, na svém ledě si poradila s vedoucím Třincem

Hokejisté Sparty porazili v souboji aktuálně nejlepších týmů extraligy Třinec 4:2 a snížili náskok vedoucích Ocelářů na bod. Zároveň mají lepší vzájemnou bilanci. Litvínov přestřílel díky vydařené druhé třetině 6:3 Mladou Boleslav. Na svém ledě vyhrál i Liberec 2:1 po prodloužení nad Plzní a Pardubice, které zdolaly 5:1 České Budějovice. Brno vyhrálo 4:1 v Hradci Králové a Vítkovice 6:4 ve Zlíně. Olomouc porazila Karlovy Vary 4:3 po prodloužení.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Sobotka ze Sparty dává druhý gol Sparty Jakubovi Štěpánkovi z Třince

Vladimír Sobotka ze Sparty dává druhý gol Sparty Jakubovi Štěpánkovi z Třince | Foto: Marcela Říhová | Zdroj: ČTK

Sparta si výhrou ve šlágru zároveň definitivně zajistila postup do příštího ročníku Ligy mistrů. Navíc se vrátila reálně do hry o Prezidentský pohár, který získá vítěz základní části extraligy.

V opatrném úvodu prověřil připravenost domácího brankáře Saláka polský útočník Chmielewski, neuspěl však stejně jako na druhé straně Dvořák. Skóre se poprvé změnilo až v 11. minutě, kdy se od Poláška dostal zpoza branky puk k Řepíkovi a kapitán Sparty si připsal 25. gól v sezoně.

Zapadl mi do výstroje, přiznal vítkovický Hruška, že mobil na ledě byl jeho. Od klubu dostal pokutu

Nejproduktivnější hráč Pražanů mohl ve 14. minutě přidat další branku, Štěpánka však tentokrát nepřekonal. I díky tomu mohli Oceláři o minutu později vyrovnat. Ideální přihrávku Chmielewského zužitkoval Ondřej Kovařčík.

V 18. minutě zlikvidoval Salák skvělými zákroky šance Vrány a Doudery, vzápětí hráli hosté v šesti, Sparta dostala výhodu přesilové hry a potvrdila, že je v této herní činnosti nejlepší v soutěži. Pět sekund před koncem třetiny ji zpět do vedení posunul Sobotka.

Slezané však hned na začátku druhé třetiny dokázali zásluhou Kundrátka vyrovnat. Vzápětí se hosté ubránili v oslabení, 17 sekund po návratu Stránského na led se ale Sparta přece jen prosadila. Štěpánka prostřelil Sukeľ. Až poté si početní výhodu zahráli i Oceláři, faul Zikmunda však nepotrestali.

Hosté byli aktivnější a výrazně více práce než Štěpánek měl Salák. Ve 43. minutě se mu podařilo zlikvidovat příležitosti Draveckého s Romanem, následně lapačkou vyřešil i šanci nejlepšího extraligového střelce Stránského. Místo vyrovnávací branky se však počtvrté prosadila Sparta. Košťálkovu střelu pohotově dorazil volný Forman.

Výhru poté Pražané uhájili i při dlouhé power play soupeře, při které trefil Růžička dvakrát tyč.

49. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Řepík (Horák), 20. Sobotka (Řepík, Horák), 25. M. Sukeľ (Polášek, Říčka), 52. Forman (M. Sukeľ, Košťálek) - 15. O. Kovařčík (Chmielewski, Gernát), 22. Kundrátek (M. Kovařčík, O. Kovařčík). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Bez diváků.

HC Dynamo Pardubice - Madeta Motor České Budějovice 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Nakládal (Paulovič), 35. Camara (Vála, A. Kosticyn), 40. R. Kousal (Camara), 47. Poulíček (Paulovič), 56. Horký (O. Roman, Hrádek) - 7. Slováček (Štencel, Toman). Rozhodčí: Svoboda, Sýkora - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Bez diváků.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Gríger (J. Vlach, A. Najman), 63. Bulíř (Lenc) - 25. Kodýtek (P. Musil). Rozhodčí: Hradil, Vrba - Ganger, Rampír. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Bez diváků.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Jergl (Kelly Klíma, Graňák) - 14. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 19. Schneider (Zaťovič, F. Král), 40. Bartejs (Mueller), 57. Schneider (F. Král, P. Holík). Rozhodčí: Pražák, Kika - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Bez diváků.

PSG Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 4:6 (2:4, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Šlahař (Honejsek, Okál), 12. Vopelka (Kubiš, Žižka), 42. Ferenc (Gazda, Honejsek), 59. Vopelka (Okál, Gazda) - 2. L. Krenželok, 3. M. Kalus (Mallet), 10. Irgl (R. Černý), 18. J. Hruška (L. Krenželok, Pyrochta), 31. Lakatoš (Svačina), 46. L. Krenželok (Svačina, Irgl). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 7:8, navíc Koch (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:4. Bez diváků.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 6:3 (0:1, 5:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. F. Lukeš, 25. Irving (F. Lukeš), 31. V. Hübl (F. Lukeš, Balinskis), 31. Irving (Jarůšek, M. Hanzl), 35. P. Zdráhal (Jarůšek), 60. Pospíšil (F. Lukeš) - 10. Flynn (P. Kousal, O. Najman), 25. Fillman (A. Zbořil), 56. Jääskeläinen (D. Šťastný, Ševc). Rozhodčí: Šír, Pilný - Bryška, Axman. Vyloučení: 3:3, navíc Ševc (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků.

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branka a nahrávky: 29. Dujsík (J. Káňa II, Nahodil), 59. Nahodil (Olesz, Ostřížek), 60. Olesz (Ostřížek, Nahodil), 61. Strapáč (Kolouch, J. Káňa II) - 1. Flek (T. Mikúš, O. Beránek), 23. Kohout (Černoch, Koblasa), 45. Kohout (Šenkeřík, Flek). Rozhodčí: Mrkva, Veselý - Lučan, Kis. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Bez diváků.