Autor: vmn
52
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

To je motivace! Slavia dál vládne lize bez porážky, ale tentokrát měla namále. Na Slovácku neuhlídala dvě domácí šance a po poločase prohrávala. Jindřich Trpišovský na své svěřence o přestávce nastoupil tak důrazně, že po něm zůstala díra ve dveřích kabiny. Po velkém obratu na 3:2 ve druhé půli už mohl být výrazně spokojenější.

Normálně dělá průvan v kabině asistent Zdeněk Houštecký, výkon Slavie během prvních 45 minut na Slovácku ovšem zasloužil ještě přídavek. Na "sešívané" tedy evidentně nastoupil i Trpišovský, který jinak hlavně rozdává pokyny.

Výsledek jeho „proslovu“ – prokopnuté dveře do kabiny – zveřejnil po zápase šéf marketingu a PR obhájců titulu Michal Býček. „Trenérův tříbodový kop o poločase. Někdy je potřeba zvýšit hlas a když to na konci v tak důležitém a těžkém utkání vyjde, tak je to o to hezčí,“ napsal s obrázkem díry ve dveřích, skrz níž jsou vidět právě Houštecký. A shodou okolností také Nicolae Stanciu, který dal dva ze tří gólů hostí a výrazně se podílel na obratu na konečnou výhru 3:2.

„Vstup do zápasu byl od nás špatný, Slovácko bylo agresivnější, pohyblivější, důraznější. Prohrávali jsme hodně osobních soubojů, pak jsme inkasovali branku po autu. Podařilo se nám srovnat, trefili jsme břevno po rohu. V poslední vteřině poločasu jsme dostali gól na 1:2. To byla pro nás složitá situace, protože jsme prohrávali a Slovácko hrálo velice zodpovědně a kvalitně,“ řekl už podstatně klidnější Trpišovský po zápase. Mohla to být ale právě nepohlídaná poslední standardní situace, co ho tak vytočila.

Po Jindřichu Trpišovském zůstala na Slovácku díra ve dveřích

Po pauze se povedla hlavně střídání. „Bez hráčů, kteří přišli, bychom těžko hledali nějaký impuls, protože domácí velice dobře hráli dozadu i dopředu. Střídající kluci nám pomohli hodně kvalitativně i ohledně agresivity a důrazu. To byl klíčový zlom, kromě trestného kopu, to byl druhý klíč k obratu,“ vysvětloval na tiskovce.

Na rozdíl od loňského března nenechala Slavia v Uherském Hradišti ani bod, jen menší škody na majetku a kompenzace. „Domácím jsme se samozřejmě omluvili,“ dodal s úsměvem Býček, podle anglické verze slávistického Twitteru také vršovický klub škodu zaplatí.

Strhující životní příběh kouče Slavie čtěte už nyní v knize Trpišovský: Úplný příběh milionového trenéra. Koupit ZDE>>>

Jindřich Trpišovský. Úplný příběh milionového trenéra. Kniha z edice Sport. Jindřich Trpišovský. Úplný příběh milionového trenéra. Kniha z edice Sport.Foto iSport.cz

SESTŘIH: Slovácko - Slavia 2:3. Obrat lídra dokonal Lingr, zářil Stanciu

Trpišovský po Slovácku: Hodně náročné pro všechny. Střídání? Chtěli jsme větší agresivitu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905