Statečný Baník v oslabení prohnal Slavii! Divoká výhra Boleslavi, Brno má bod

Praha

Sešívaní podle očekávání vedou tabulku již o 14 bodů, o výhru se však do poslední chvíle třásli, přestože hráli takřka celý zápas proti deseti. Slavia v utkání 22. kola fotbalové Fortuna ligy nakonec porazila ostravský Baník 2:1. České Budějovice hostily Mladou Boleslav, hosté díky dvěma trefám v nastavení vyhráli 3:1. Karviná remizovala s Brnem 1:1. Duel Jablonce s druhou Spartou byl odložen.

Slávisté slaví slaví gól Lukáše Masopusta (druhý zleva) v duelu s Baníkem Ostrava.

Drama se šťastným koncem pro lídra tabulky. Sešívaní udělali další krok k obhajobě titulu. Ostravský Fillo byl vyloučen hned ve 3. minutě, domácí do poločasu vedli o dva góly. Kačaraba si ovšem brzy po přestávce dal vlastní gól a Baník, který po odvolání trenéra Luboše Kozla poprvé vedl Ondřej Smetana, ožil. Svůj statečný odpor nedotáhl k bodovému zisku, přestože měl několik dalších šancí.

Slavia tedy vede neúplnou tabulku o 14 bodů před Spartou, která teprve v sobotu ukončila karanténu kvůli koronaviru. Letenští minule nehráli s Příbramí a dnes vynechali také duel v Jablonci.

Slavia bodovala čtyřiatřicetkrát za sebou a k vyrovnání vlastního rekordu potřebuje neprohrát ještě ve dvou ligových utkáních. Pražané se výhrou naladili na čtvrteční úvodní osmifinále Evropské ligy proti Glasgow Rangers.

Desáté České Budějovice hostily patnáctou Mladou Boleslav. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma potřebovali navázat na minulé kolo, kdy zdolali Karvinou 2:0 a v nejvyšší soutěži vyhráli po 12 zápasech. Díky divokému závěru cíl splnili. Brzy vedli, ve druhé půli domácí Čolič neproměnil penaltu, ale Brandner přece jen vyrovnal. Rozhodl tak až dlouhý nastavený čas, v němž Šimek a Douděra přisoudili tři body Bolce.

Dvanáctá Karviná narazila na nováčka z Brna. Domácí v dosavadních pěti ligových zápasech se Zbrojovkou neprohráli a v posledních dvou duelech neinkasovali. Nedělní duel upravil statistiku jen zčásti. Domácí vedli díky Tavaresovi, ve druhém poločase pak Pernica vyrovnal na konečných 1:1. Brno tak již pět kol za sebou nevyhrálo.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.