SESTŘIH: Karviná - Olomouc 0:1. González v závěru zařídil tři body

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Olomouce zvítězili v utkání 24. kola první ligy v Karviné 1:0 díky brance Pabla Gonzáleze z 83. minuty. Sigma vyhrála venku v nejvyšší soutěži po osmi utkáních a poprvé od září. V neúplné tabulce se bodově dotáhla na sedmou Ostravu a navíc má k dobru odložený duel se Slováckem. Slezané, které po úterním odvolání trenéra Juraje Jarábka dočasně vedou Petr Mašlej a Marek Bielan, nezvítězili v šestém kole po sobě a zůstali třináctí.

Domácí udělali změnu v brance, Bolka vystřídal Ciupa, který musel být hned od úvodních minut proti aktivnějším Hanákům ve střehu. Při Hálově střele však míč nakonec napodruhé zkrotil a zaváhání nedopustil ani po pozdější Yunisově hlavičce.

Karviná spoléhala na rychlé brejky, ale častokrát je nedokázala úspěšně dotáhnout. V úvodní půlhodině tak byli nadále nebezpečnější spíše hosté jako při střele Radka Látala. Ta se však mezi tři tyče nevešla. Úspěch později nepřinesl ani přímý kop Gonzáleze a dorážející Hála.

Domácí převzali iniciativu až v posledních pěti minutách úvodní části, ale Sinjavského střelu dobře srazil bránící Hubník a proti následné střele Čmelíka zasáhl pozorný gólman Mandous. Na bezbrankovém stavu do přestávky nezměnil nic ani Hálův pád v pokutovém území po kontaktu s bránícím soupeřem.

Začátek druhé půle se povedl opět lépe Sigmě, která si vypracovala sérii rohových kopů. Z nich se ale neprosadila a po rychle rozehraném autu se na druhé straně ocitl v dobré střelecké pozici Herc, jeho pokus však srazila olomoucká obrana na roh.

Rozhodnutí přišlo sedm minut před koncem hrací doby, kdy si na Yunisův centr naběhl González a ve skluzu dopravil míč do sítě. Španělský záložník vstřelil svůj šestý gól v ligové sezoně a upevnil si pozici nejlepšího střelce týmu.

Na šesté jarní ligové porážce Karviné nic nezměnil ani závěrečný pokus o tlak, který však žádnou vyloženou příležitost nepřinesl. Olomouc neprohrála v nejvyšší soutěži se Slezany ani v devátém utkání.

Domácí:

Hosté: 83. P. González

Domácí: Ciupa – Jursa, Santos, Mangabeira, Bartošák – Smrž (87. Haša), Herc (87. Šindelář) – Čmelík (69. Pereira), Mikuš (77. Qose), Siňavskij (69. Mazáň) – Papadopulos (C).

Hosté: Mandous – Látal, R. Hubník (C), Beneš, Zmrzlý – P. González (84. Zahradníček), Breite, Houska (89. Štěrba), Daněk (69. Chytil), Hála (69. Mihalík) – Yunis (89. Nešpor).

Karviná - Olomouc: Beneš poslal míč přímo do rukavic Ciupy
Karviná - Olomouc: Dva míče na ploše a velká šance Herce!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karviná - Olomouc: Beneš se dostal ke střele, jeho pokus Ciupa srazil vedle brány

Karviná - Olomouc: Čmelík napálil balón a poslal ho přímo do rukavic Mandouse

Karviná - Olomouc: Ciupa si poradil u tyče a zlikvidoval i dorážku Hály!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.