Harry Kane z Tottenhamu Hotspur

Harry Kane z Tottenhamu Hotspur Zdroj: SITA

Analýza zápasu Everton – Tottenham: Kane vystrelí „kohútom“ tri body

ŠPORT.sk • 16. apr 2021 o 09:30
Piatkové predohrávky hrajú väčšinou tímy zo stredu tabuľky. Teraz sa však stretávajú susedia z boja o pohárovú Európu.

Bude padať

Everton má za sebou už aj vydarenejšie obdobie. Do sezóny vstúpil výborne, dával veľa gólov, no aktuálne sa trápi. Nevyhral už päť súťažných duelov a od šialenej februárovej remízy 3:3  s Manchestrom United stelil dva góly iba v jednom z deviatich ligových stretnutí. Naposledy remizoval 0:0 s Brightonom a herne zaostával.

Pohárová Európa sa mu stále vzďaľuje, z 8. miesta na ňu totiž stráca šesť bodov. Najbližšie sa stretne s Tottenhamom, s ktorým odohral bláznivé osemfinále FA Cupu, keď po 1. polčase viedol 3:0, ale o postupe ďalej musel rozhodnúť až v predĺžení.

Neudržali vedenie

„Kohútom“ sa tiež nedarí ideálne, keď po reprezentačnej prestávke získali iba jeden bod, pričom proti Newcastlu i Manchestru United vstupovali do druhého polčasu vo vedení. Zatiaľ nazbierali o bod viac ako Everton, ale „karamelky“ majú zápas k dobru. Ambície vzhľadom na kvalitu kádra a psychické rozpoloženie sú iné. José Mourinho ešte stále poškuľuje po pohárovej Európe, odkiaľ tento rok hanebne vypadol s Dinamom Záhreb.

Čo odporúčame tipovať

Everton – Tottenham 2 Kane dá gól áno Everton dá gól nie

Everton nemá formu a predpokladám, že bez Calwerta-Lewina, Minu či Pickforda pôjde už len nadol. Hostia zvíťazia a strelecky by sa mohol presadiť najúdernejší muž Premier League Harry Kane. Dokonca si myslím, že domáci budú opäť gólovo mlčať.