Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Poprad padol aj druhýkrát. Michalovce pôjdu do Tatier s náskokom

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v druhom semifinálovom dueli Kaufland play off Tipos extraligy nad HK Poprad 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

16.04.2021 21:44
HK Michalovce Foto: ,
Hráči Michaloviec sa tešia z triumfu nad Popradom.
debata (1)

Rozhodujúci premenil v deviatej sérii Pavol Regenda. Michalovčania sa v sérii hranej na štyri víťazné zápasy ujali vedenia 2:0. Tretí duel je na programe v pondelok 19. apríla v Poprade.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 3:2 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 6. Takáč (Lalancette, Southorn), 27. Galamboš (Ťavoda, Bartánus), roz. sam. nájazd Regenda – 8. Livingston (Skokan, Drgoň), 60. Dalhuisen (Preisinger). Rozhodovali: Stano, Goga – Gegáň, D. Konc ml., vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov. Zmeny: Od 5. sam. nájazdu Hamerlík (Pop.) namiesto Vošvrdu
HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Ťavoda, Louis, Ťavoda, Šedivý – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Takáč, Suja, Šoltés – Regenda, Galamboš, Bartánus – Török, Lehtonen, Mašlonka – Lačný
HK Poprad: Vošvrda – Brejčák, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, Hudec, Ulrych, Kramár – Haščák, Skokan, Svitana – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Mashinter, Matej Paločko, Mešár – Jevoš

Lepší vstup do zápasu mali domáci. Tí síce v 3. minúte nevyužili presilovku, no po nej v prečíslení Lalancette uvoľnil za obranou Popradu Takáča, ktorý prekonal Vošvrdu – 1:0. Náskok Michaloviec vydržal iba do prvej presilovky Popradu, ktorá prišla v 8. minúte. V nej Livingston vyťažil zo Skokanovej reakcie na odrazený puk a upravil na 1:1.

Domáci získali tesný náskok späť v 27. minúte. Ťavodovu strelu tečoval Galamboš a Vošvrda kapituloval – 2:1. Popradčania sa snažili o vyrovnanie, sľubné šance mali Skokan aj Svitana, ale brankár Škorvánek podržal svoj tím.

Domáci sa do šancí dostali v dvoch presilovkách, ale šance Lehtonena, Lalancetteho ani Bartánusa sa gólom neskončili. Popradčania odpovedali šancou Mashintera.

V úvode tretej časti dominovali pozorné defenzívy a skóre nezmenilo ani niekoľko vylúčení. So sľubnej šance sa v 58. minúte dostal Regenda, no Vošvrdu neprekonal a krátko na to „zahrmelo“ na opačnej strane. Domáci umnou hrou dlho bránili tesný náskok, no prišli oň 36 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Preisinger v útočnom pásme prenechal puk Dalhuisenovi a ten prestrelil Škorváneka – 2:2.

V predĺžení nerozhodli napriek sľubným príležitostiam Skokan, Takáč ani Dalhuisen. V samostatných nájazdoch sa presadili Lalancette, Seigo, Bartánus, Haščák, Korhonen, Svitana a víťazstvo domácich napokon zariadil Regenda.