Opava - Olomouc 1:2Marný boj. Oslabení Slezané na bod nedosáhli

29. Zifčák 0 : 1
71. Holík 1 : 1
83. Chytil 1 : 2
Záznam online reportáže

Fotbalisté Olomouce zvítězili ve 32. kole první ligy v dlouhé přesilovce v Opavě 2:1. Sigmu poslal do vedení v 29. minutě Pavel Zifčák a za sedm minut byl vyloučen domácí Matěj Hrabina. Slezané i v deseti srovnali po gólu střídajícího Lukáše Holíka z 71. minuty, ale sedm minut před koncem rozhodl další střídající hráč Mojmír Chytil. Opavští, jimž patří poslední místo v tabulce, už v minulém týdnu sestoupili. Hanáci vyhráli po pěti kolech.

Hráči Olomouce se radují z prvního gólu, který dal Pavel Zifčák (uprostřed).

Opavští trenéři poslali do branky odchovance Lasáka, který absolvoval premiéru v nejvyšší soutěži. V permanenci byl až v 29. minutě, kdy vychytal Zahradníčka, jenže balon vyrazil jen k Zifčákovi, jenž otevřel skóre.

Další komplikace pro Slezany přišla krátce poté. Hrabina před vápnem stáhl unikajícího Radka Látala a od rozhodčího Klímy viděl červenou kartu. Vzápětí musel Lasák zlikvidovat nebezpečnou střelu Zahradníčka. V závěru první půle zahrozil ještě hostující Breite, jenže z dobré pozice vypálil vysoko nad.

Po změně stran chyboval v rozehrávce domácí Hnaníček, Breite ale v 54. minutě zakončil těsně vedle levé tyče. Střídající Chytil pak zpětnou přihrávkou pod sebe našel Daňka, ten si navedl střelu na levačku, ale Lasák jeho ránu vytěsnil na roh.

Domácí ovšem i v deseti hrozili a dočkali se nečekaného vyrovnání. Střídající Holík byl na hřišti sotva dvě minuty, když se prosadil sám před brankářem Macíkem poté, co se k němu po pokusu od Juřeny příhodně odrazil míč.

Výhru ovšem nakonec vybojovali Hanáci. Daněk v 83. minutě obešel Kulhánka, našel číhajícího Chytila a ten pohotově zblízka umístil balon za Lasáka. Sestupující Opava nevyhrála v lize podeváté za sebou.

32. kolo první fotbalové ligy:
SFC Opava - Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
Branky: 71. Holík - 29. Zifčák, 83. Chytil. Rozhodčí: Klíma - Caletka, Antoníček - Dorušák (video). ŽK: Helešic - Radek Látal, Assoubre, Fiala. ČK: 36. Hrabina (Opava). Diváci: 393 (omezený počet).
Opava: Lasák - Březina (69. Rychlý), Hnaníček, Kulhánek, Hrabina - Večerka - Mondek (69. Kramář), Nešický (58. Darmovzal), Hellebrand (69. Holík), Helešic - Dedič (58. Juřena). Trenér: Skácel.
Olomouc: Macík - Radek Látal, Beneš, Štěrba, Vepřek (17. Sladký, 79. Assoubre) - Breite, Slaměna (61. Chytil) - Zahradníček (79. Fiala), Daněk, González - Zifčák (61. Hála). Trenér: Radoslav Látal.