Bláznivá pointa. Gólman Alisson parádní hlavičkou po rohu spasil Liverpool

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 5. 2021 20:02
Brankář Alisson zařídil Liverpoolu gólovou hlavičkou v páté minutě nastavení v anglické fotbalové lize vítězství 2:1 na hřišti West Bromwiche. Obhájci titulu se tak udrželi reálně v boji o Ligu mistrů.
Alisson a jeho gólová hlavička
Alisson a jeho gólová hlavička | Foto: Reuters

Liverpool prohrával po gólu Hala Robsona-Kanua, ještě do přestávky ale srovnal 22. ligovou trefou v sezoně Muhammad Salah. Egyptský útočník je v čele tabulky střelců Premier League společně s Harrym Kanem z Tottenhamu.

Nerozhodný stav vydržel až do samého závěru nastaveného času, kdy si Alisson naběhl do vápna na rohový kop a přesnou hlavičkou rozhodl. Stal se tak šestým gólmanem v historii Premier League, který skóroval, jako první se ale prosadil ze vzduchu.

"Reds" ztrácí dvě kola před koncem jeden bod na čtvrtou Chelsea a tři body na třetí Leicester. Oba soupeři Liverpoolu v souboji o Ligu mistrů se příští kolo utkají spolu.

Tottenham zvítězil doma 2:0 nad Wolverhamptonem a posunul se na šesté místo před West Ham. Na pozici zajišťující účast v kvalifikaci Evropské ligy jsou před městským rivalem díky lepšímu skóre.

Gólový účet otevřel v 45. minutě Kane a pojistku přidal po změně stran z dorážky Pierre-Emile Höjbjerg. Dánský záložník si poprvé připsal gól a asistenci v jednom utkání anglické ligy.

"Kohouti" zvítězili ve třech z posledních čtyř utkání a ve vyrovnané tabulce se přiblížili účasti v pohárové Evropě. Na pátém místě mají 59 bodů stejně jako West Ham. Bodově se na ně mohl dotáhnout i Everton, ten ovšem prohrál se Sheffieldem.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Crystal Palace - Aston Villa 3:2 (32. Benteke, 75. vlastní Elmohamady, 84. Mitchell - 17. McGinn, 34. El-Ghazi), Tottenham - Wolverhampton 2:0 (45. Kane, 62. Höjbjerg), West Bromwich - Liverpool 1:2 (15. Robson-Kanu - 33. Salah, 90.+5 Alisson), Everton - Sheffield United 0:1 (7. Jebbison).

1. Manchester City 36 26 5 5 76:29 83
2. Manchester United 36 20 10 6 70:42 70
3. Leicester 36 20 6 10 65:44 66
4. Chelsea 36 18 10 8 55:33 64
5. Liverpool 36 18 9 9 63:42 63
6. Tottenham 36 17 8 11 63:41 59
7. West Ham United 36 17 8 11 56:46 59
8. Everton 36 16 8 12 46:43 56