Tony Martin ukončil kariéru zlatem, německý smíšený tým ovládl na mistrovství světa časovku

Závod v časovce smíšených družstev na mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii vyhrála sestava Německa v čele s Tonym Martinem. Šestatřicetiletý specialista na boj s chronometrem tak vybojoval zlato v posledním závodě profesionální kariéry. Čeští cyklisté nestartovali.

Bruggy (Belgie) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý smíšený tým

Německý smíšený tým | Foto: David Stockman | Zdroj: Reuters

Rodák z Chotěbuzi Martin, přezdívaný „Panzerwagen“, je čtyřnásobným mistrem světa z časovky z let 2011, 2012, 2013 a 2016, k tomu byl jednou stříbrný a dvakrát bronzový. V neděli ve Flandrech se rozloučil šestým místem. V individuální časovce tak ani při 13. startu na MS nedojel mimo elitní desítku.

Van Dijková si po 8 letech dojela pro titul mistryně světa, nizozemská cyklistka ovládla časovku

Dnes se spolu s ním radovali Lisa Brennauerová, Lisa Kleinová, Mieke Krögerová, Nikias Arndt a Max Walscheid. Němci tak vylepšili stříbro z premiérového závodu v časovce smíšených družstev před dvěma lety v Británii. I tehdy byl v týmu Martin.

Obhájci prvenství Nizozemci dojeli druzí se ztrátou 13 sekund, nesmírně vyrovnaný byl pak na 44,5 kilometru dlouhé trati souboj o bronz. Sestava Itálie ho na úkor Švýcarska získala díky času lepšímu o pouhých pět setin sekundy. Obě družstva měla na vítěze manko 38 sekund.

Výsledky mistrovství světa v silniční cyklistice - závod smíšených štafet v časovce (44,5 km):

1. Německo (Brennauerová, Kleinová, Krögerová, Arndt, Martin, Walscheid): 50:49