Přemohla Kvitovou, teď slaví titul. V Ostravě vyhrála nenasazená Estonka

ČTK ČTK
26. 9. 2021 16:14
Tenisový turnaj v Ostravě vyhrála nenasazená Estonka Anett Kontaveitová a během měsíce získala na okruhu WTA druhý titul. Semifinálová přemožitelka Petry Kvitové porazila ve finále dvanáctou hráčku světového žebříčku Mariu Sakkariovou z Řecka 6:2, 7:5.
French Open, 2. kolo (Anett Kontaveitová)
French Open, 2. kolo (Anett Kontaveitová) | Foto: Reuters

Pětadvacetiletá Kontaveitová na konci srpna triumfovala v Clevelandu, celkově má na kontě tři vítězné turnaje. Sedm finálových zápasů prohrála. Ostravský titul jí vynesl prémii 68 570 dolarů (téměř 1,5 milionu korun).

O rok starší Sakkariová hrála v Ostravar aréně první finále v sezoně, pětkrát předtím v semifinále neuspěla. V sobotu přehrála turnajovou jedničku Igu Šwiatekovou z Polska ve dvou setech, druhý titul k předloňskému úspěchu z Rabatu ale nepřidala.

Tenisový turnaj žen WTA J&T Banka Ostrava Open 2021 (tvrdý povrch, dotace 565 530 dolarů):

Dvouhra - finále:

Kontaveitová (Est.) - Sakkariová (4-Řec.) 6:2, 7:5.

Čtyřhra - finále:

Mirzaová, Čang Šuaj (2-Ind./Čína) - Christianová, Routliffeová (3-USA/N. Zél.) 6:3, 6:2.