Arsenal po bídném startu zabral, v londýnském derby smetl Tottenham

ČTK ČTK
26. 9. 2021 19:41
Fotbalisté Arsenalu porazili ve šlágru 7. kola anglické Premier League Tottenham 3:1. Souboj severolondýnských rivalů rozhodli “Kanonýři” v prvním poločase, ve kterém vstřelili všechny tři branky.
Radost fotbalistů Arsenalu.
Radost fotbalistů Arsenalu. | Foto: Reuters

Velký podíl na výhře Arsenalu měla dvojice odchovanců Bukayo Saka a Emile Smith Rowe. První gól vstřelil Smith Rowe po akci Saky, druhou trefu Smith Rowe přichystal Pierru-Emericku Aubameyangovi a třetí trefu vstřelil po individuální akci dvacetiletý Saka.

Ve druhé půli převzali iniciativu hráči Tottenhamu, z narůstajícího tlaku ale vytěžili pouze jednu branku. V 79. minutě se prosadil Son Hung-min, který využil centru z levé strany a prostřelil Aarona Ramsdalea. Arsenal po nevydařeném startu do sezony vyhrál potřetí v řadě a posunul se před svého rivala na 10. místo.

Fotbalisté Wolverhamptonu porazili Southampton 1:0 a v neúplné tabulce se posunuli na třináctou pozici. Southampton po čtyřech remízách v řadě nebodoval a klesl na šestnáctou příčku.

Výhru "Vlků" zařídil svým prvním soutěžním gólem po vážném zranění hlavy z loňského listopadu Raúl Jiménez. Mexický útočník se prodral za dlouhým nákopem, elegantně si poradil s dvěma stopery a vystřelil Wolverhamptonu tři body.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Southampton - Wolverhampton 0:1 (61. Jiménez), Arsenal - Tottenham 3:1 (12. Smith-Rowe, 27. Aubameyang, 34. Saka - 79. Son Hung-min).