Hráči Spartaka Trnava oslavujú gól

VIDEO Spartak si vynahradil kontumáciu na Pohroní a dotiahol sa na Slovan

ŠPORT.sk • 23. okt 2021 o 19:49
Futbalisti FC Spartak Trnava vyhrali v sobotňajšom zápase 12. kola Fortuna liga na ihrisku FK Pohronie 0:2.

AKTUALIZOVANÉ 20:10

Duel FK Pohronie - FC Spartak Trnava ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Fortuna liga - 12. kolo:

FK Pohronie - FC Spartak Trnava 0:2 (0:2)

Góly: 12. K. Boateng, 30. Ristovski.

Rozhodovali: Prešinský – Ádám, Kmec, ŽK: Badolo - Bamidele Isa, Bukata, Tumma, 572 divákov.

Zostavy:

Pohronie: Hrdlička - Blahút, Pajer, Štrba, Kokovas - Lásik, M. Adamec (75. Šmatlák) - Mazan, Ladji, Badolo (88. Záhumenský) - Lačný

Trnava: Takáč - Škrtel, Tumma (70. Čurma), Kóša - Cabral (89. Iván), Bukata, Savvidis, Grič, Bamidele Isa (89. Olejník) - Ristovski (46. Trajkovski), K. Boateng (81. Jones)

Od úvodu stretnutia boli futbalovejší i aktívnejší Trnavčania, ale nebezpečnejšiu strelu predviedol domáci Ladji, ktorý spoza šestnástky mieril vedľa. Hneď na to Spartak išiel dopredu, Cabral centrom hľadal Ristovskiho, Pajer však loptu odhlavičkoval, no iba pred Boatenga, ktorý si ju spracoval a prízemnou strelou otvoril skóre stretnutia - 0:1. Pohronie sa snažilo Lačným a Ladjim vytvoriť si vpredu dobré situácie, na opačnej strane servíroval nebezpečné centre pred bránku Grič. Po jednom z nich Cabral zakončoval do Kokovasa. Druhý gólový moment prišiel v tridsiatej minúte. Po rohovom kope sa dostala odrazená lopta pred Griča, ten ju z kraja pätky ležiac na zemi posunul na Ristovskiho, ktorý z voleja trafil voľný priestor Hrdličkovej svätyne – 0:2. Zníženie potom mohol privodiť po centri Kokovasa Lačný, ale vo výskoku dominoval gólman Takáč. Hostia pred prestávkou mali dve väčšie šance, keď najprv Ristovski strieľal a zasahovať musel Hrdlička a následne po prudkom centri Griča hlavičkoval Bamidele Isa do brvna. V nadstavenom čase prvého dejstva po priamom kope Ladjiho mal ešte prácu Takáč.

Martin Škrtel (Spartak Trnava) a Martin Adamec (FK Pohronie)

Do druhého polčasu Trnavčania poslali miesto kanoniera Ristovskiho na ihrisko obrancu Trajkovskiho. Iniciatívu prevzali domáci a mohli znížiť už v 48. minúte. Kokovas asi chcel centrovať, no napokon sa lopta zniesla ako ďalekonosná strela a Takáč sa musel poriadne natiahnuť, hoci sa lopta medzi žrde nezmestila. Potom sa dostal do veľmi dobrej šance Blahút, dobre totiž kombinoval s Mazanom a Adamcom, ale v polopáde napokon nezaskočil gólmana Spartaka. Pohronie sympaticky hrozilo naďalej, ale chýbala vyložená šanca. ´Bílí andelé´ sa opierali o dobrú defenzívu a s pribúdajúcim časom sa spoliehali i na rýchle kontry. Z prvej vážnejšej zakončoval Cabral, no Hrdlička nemal problém zasiahnuť, a neskôr pri druhej nebezpečnej situácii mu pomohol Blahút odkopom na rohový kop. V závere chýbal domácim typický tlak, či moment prekvapenia, takže dráma sa pod Šibeničným vrchom nekonala.

Hlasy:

Pablo Villar, tréner FK Pohronie: "Za posledných sedem dní sme hrali tri zápasy. Počítali sme s tým, že Trnava bude hrať na troch obrancov. Nehrali sme dnes zle na to, aby sme v prvom polčase prehrávali 0:2. Ak však budeme dostávať góly po takýchto chybách, tak to nebude dobré. Zlepšujeme sa, to je tiež podstatné. Blahoželám Trnave, mužstvo u nás ukázalo, že je jedno z dvoch najlepších na Slovensku."

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Dnes sme výnimočne zmenili rozostavenie a hrali sme na troch obrancov, lebo sme chceli staviť na dvoch útočníkov a s Cabralom a Yusufom na krídlach, aby sme boli nebezpečnejší v ofenzíve. Vyplatilo sa nám to. Obaja útočníci Boateng a Ristovski dali po góle. V druhom polčase sme prestriedali a zápas sme si ustrážili v strednom bloku už v našom klasickom rozostavení. Nepúšťali sme domácich do nebezpečných situácii. Sme radi, že sme dosiahli víťazstvo, lebo po tom poslednom incidente sme potrebovali práve takúto vzpruhu."