ONLINE: Rayo Vallecano - FC Barcelona

Rayo Vallecano - FC Barcelona

ŠPORT.sk • 27. okt 2021 o 18:45
Barcelona prehrala v nedeľu aj štvrté El Clásico za sebou a ľahké to nebude mať ani teraz. Vallecano totiž na vlastnom štadióne zatiaľ nestratilo ani bod. Sledujte ONLINE prenos zo zápasu na ŠPORT.sk!

GÓLY

30' Falcao

ONLINE PRENOS

Po zmene strán sme sledovali snaženie hostí o vyrovnanie. Najväčšiu príležitosť zahodil Depay, ktorý nepremenil pokutový kop. Rayo Vallecano si nakoniec najtesnejšie víťazstvo v pomere 1:0 nad Barcelonou ustrážilo. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.
Držení míče: 31 % : 69 %. Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 6:9. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 17:12.
90+9Koniec zápasu.
90+8Strelecký pokus Gaviho z vnútra šestnástky nebol po centri Aguera presný, odkop od brány domácich.
90+7Dest centroval do šestnástky, na prvej žrdi sa objavil Aguero, ktorého hlavička rozvlnila iba bočnú sieť brány Raya Vallecana.
90+6Center do šestnástky domácich, vo vzduchu všetko rieši spoľahlivo Stole Dimitrievski.
90+5Unai Lopez našiel z rohu hlavu Catenu, toho pokus však smeroval nad bránu ter Stegena.
90+4Striedajúci Nteka hľadal v šestnástke svojho súpera, po defenzívnom zákroku hostí nasleduje roh domáceho celku.
90+3Memphis Depay bol faulovaný na vlastnej polovici ihriska, Balliu predviedol nedovolený zákrok. Lopta pre hostí.
90+2Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Óscar Valentín, prichádza Mario Suárez.
90+2Luuk de Jong skúšal prelobovať domáceho brankára, jeho pokus bol nepresný. Odkop od brány Vallecana.
90+1Domáci v úvode nadstaveného času držia loptu vo svojej moci na polovici Barcelony.
90Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase osem minút.
89Po rohovom kope domácich hlavičkuje nad bránu hostí Saveljich.
88Rayo Vallecano si postrážilo útok hostí po ľavom krídle, koniec zápasu a prekvapivý výsledok sa nezadržateľne blíži.
87Center Jordiho Albu z ľavej strany hľadal striedajúceho Luuka de Jonga, útočník Barcelony sa k zakončeniu nedostal.
86Vysoký center domácich z pravej strany ihriska, defenzíva Barcelony odolala, hostia vyrážajú do protiútoku.
85Po zákroku Depaya nasleduje štandardka pre domáci tím, faulovaný bol Balliu.
84Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Nico González, prichádza Luuk de Jong.
83Žltú kartu dostáva Esteban Saveljich (Rayo Vallecano).
82Veľmi prekvapivá situácia, domáca obrana prestala hrať a čakala na signalizovanie ofsajdového postavenia. To však neprichádzalo a Sergio Aguero takmer vyrovnal.
81Spoza šestnástky zakončoval Isi Palazón, Marc-Andre ter Stegen chytá.
80Po ošetrovaní domáceho brankára pokračujeme v zápase ďalej, ostáva zhruba posledných 10 minút.
79Zdá sa, že Stole Dimitrievski nebude schopný pokračovať v dnešnom zápase. Domáci brankár je po tvrdom zásahu do hlavy kopačkou otrasený – hra je prerušená.
78Hlavičkové zakončenie Aguera v záklone bez problémov chytá domáci brankár Dimitrievski.
77Prienik Nica Gonzáleza zastavila domáca obrana, uvidíme rohový kop hostí.
76Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Óscar Trejo, prichádza Pathé Ciss.Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Radamel Falcao, prichádza Randy Nteka.
75Na domácej strane prichádza ofenzívny faul v pokutovom území, na zemi skončil Piqué. Lopta pre Barcelonu.
74Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Philippe Coutinho, prichádza Gavi.
73Hra je prerušená, hrdina predchádzajúceho okamihu Stole Dimitrievski inkasoval pri pokutovom kope a následnej dorážke tvrdú ranu do hlavy kopačkou.
72Memphis Depay (FC Barcelona) nepremenil pokutový kop. Domáci brankár Stole Dimitrievski predviedol fantastický zákrok, vďaka ktorému drží svoj tím nad vodou.
72Sám faulovaný Memphis Depay si stavia loptu na biely bod – dokáže vyrovnať stav zápasu?
71Memphis Depay prenikol do pokutového územia, po zákroku Oscara Valentína píska hlavný rozhodca pokutový kop!
70Do konca zápasu ostáva posledných 20 minút, na strelecké pokusy na bránu naďalej vedú domáci futbalisti: 2-0.
69Coutinho prerušil na polovici ihriska rýchly protiútok domácich, hosťujúci hráč môže byť rád, že nevidel druhú žltú kartu.
68Nepresná prihrávka striedajúceho Unaia Lopeza, nasledovať bude autové vhadzovanie hosťujúceho celku.
67Rayo Vallecano nedokázalo zúžitkovať štandardku, center domácich nebol presný. Odkop od brány hostí.
66Žltú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona).
66Piqué zasiahol do tváre lakťom nepríjemné Falcaa, štandardka pre domáci tím.
65Barcelona zvyšuje tempo, hostia sa snažia zo všetkých síl o vyrovnanie, na defenzívu domácich doposiaľ nenašli recept.
64Phillipe Coutinho si urobil priestor na strelu spoza šestnástky, jeho pokus bol zblokovaný a nasledovať bude roh.
63Striedanie v tíme Rayo Vallecano: z ihriska odchádza Santi Comesaña, prichádza Unai López.
62Jordi Alba našiel z ľavej strany centrom v šestnástke Phillipeho Coutinha, tomu však lopta pri zakončení nesadla ideálna a bránu domácich nedokázal ohroziť. Odkop od brány Vallecana.
61Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Sergi Roberto, prichádza Yusuf Demir.
60Philippe Coutinho bol v strede ihriska faulovaný, lopta pre favorita.
59González vyslal do ďalšej tutovky opäť Aguera, útočník hostí neprekonal domáceho brankára – Dimitrievski predviedol dôležitý zákrok a loptu vyrazil.
59O chvíľu bude za nami hodina hry dnešného zápasu, držanie lopty hovorí jasnou rečou v prospech hostí: 31% – 69%.
58Lekársky tím hostí už na hracej ploche, ďalšie pokračovanie Jordiho Albu v zápase je veľmi otázne.
57Hra je prerušená, na zemi končí hosťujúci Jordi Alba, ktorý má zrejme svalové problémy.
56Pekný center domácich z pravého krídla, Alvaro Garcia si loptu v šestnástke spracoval, cez brániaceho Sergiho Roberta sa ale nedostal.
55Na druhej strane prihral Dest v šestnástke Aguerovi, hosťujúci kanonier vo vyloženej šanci netrafil bránu Vallecana.
55Z vnútra šestnástky zakončoval domáci kapitán Oscar Trejo, jeho strele ľavačkou chýbala väčšia razancia.
54Pokus o prienik domácich futbalistov po ľavom krídle nebol úspešný. Autové vhadzovanie pre hostí.
53Žltú kartu dostáva Philippe Coutinho (FC Barcelona).
52Viaceré nepresné prihrávky v strede ihriska, loptu nakoniec získavajú domáci hráči.
51Center z kopačky Depaya chytá vo vzduchu bez problémov domáci brankár Dimitrievski.
50Sergio Aguero bol zastavený trojicou protihráčov nedovolene, priamy kop pre Barcelonu.
49Na hranici ofsajdu sa objavil Nico González, hosťujúci futbalista mal na kopačke vyrovnanie – jeho pokus tesne minul domácu bránu.
49Po faule na Nica Gonzáleza je tu prvá štandardka hostí v druhom polčase. Loptu si už stavia Memphis Depay.
48Barcelona drží po zmene strán loptu vo svojej moci, hostia zatiaľ kombinujú iba na vlastnej polovici ihriska.
47Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať domáci Oscar Valentín.
46Domáci začali aj po zmene strán odvážne, Alvaro Garcia sa ale dopustil ofenzívneho faulu.
46Začal sa druhý polčas.
O malý okamih začne druhý polčas dnešného zápasu.
Máme za sebou prvý polčas zápasu 11.kola La ligy medzi Vallecanom a Barcelonou. V prvom dejstve zaskočili domáci futbalisti svojho súpera, chybu v defenzíve hostí potrestal v 30.minúte kanonier Falcao. Vallecano tak po prvom polčase vyhráva nad Barcelonou 1:0. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.
45Prvý polčas sa skončil.
44Domáci sa snažili o útok po ľavej strane ihriska, Piqué ale loptu vybojoval.
43V strede ihriska bol faulovaný Sergio Aguero, štandardka pre hostí v závere prvého dejstva.
42Center v poradní Sergiho Roberta z pravej strany chytá do rukavíc domáci brankár Stole Dimitrievski.
41Alvaro Garcia vnikol do pokutového územia, jeho krížna strela vystrašila hosťujúcu obranu – lopta ale nesmerovala medzi tri žrde.
40Zblokovaný strelecký pokus Phillipeho Coutinha – roh pre Barcelonu.
39Balliu elegantne vysunul Alvara Garciu po pravom krídle, toho center ale zblokoval Piqué. Autové vhadzovanie pre Rayo Vallecano.
38Alvaro Garcia bol zastavený nedovolene, faulu sa dopustil González – lopta pre Vallecano.
37Marc-Andre ter Stegen pod tlakom odkopáva loptu, ktorú okamžite získavajú v strede ihriska domáci hráči.
36Memphis Depay sa krásne zbavil svojho strážcu, z ľavej strany vnikol do šestnástky a odcentroval – Dest jeho prihrávku z bezprostrednej blízkosti poslal vysoko nad bránu.
35Do konca prvého polčasu ostáva posledných 10 minút, strelecké pokusy na bránu zatiaľ evidujeme iba na strane domáceho tímu: 2-0.
34Strelecký pokus Isiho Palazóna spoza šestnástky letí nad bránu Barcelony.
33Domáci futbalisti bojujú o každú jednu loptu, hostia s tým majú začné problémy.
31Favorit inkasoval v zápase ako prvý, ak chce Barcelona pomýšľať na body v tomto zápase, bude musieť jednoznačne pridať.
30Rayo Vallecano dalo gól! Po polhodine hry je tu otvárací gól zápasu, chybu v defenzíve hostí potrestal RADAMEL FALCAO, ktorý sa skúsene pohral s Piquem v pokutovom území a strelou k žrdi otvára skóre zápasu – 1:0! Asistencia: Oscar Trejo.
27Dest sa snažil pripraviť pozíciu na center pre Roberta, Fran Garcia ukázal skvelé defenzívne schopnosti a akciu hostí prerušil.
26Sergiño Dest sa zbavil v pokutovom území svojho strážcu a ľavačkou vystrelil na domácu bránu – jeho pokus tesne minul ľavú žrď.
25Center Busquetsa zablokoval na strane domácich Catena, hostia ostanú pri lopte na polovici svojho súpera.
24Žltú kartu dostáva Óscar Trejo (Rayo Vallecano).
24Comesana hľadal dlhou loptou na ľavom krídle Alvara Garciu, Roberto prekazil tento zámer a loptu odhlavičkoval do bezpečia.
23Isi Palazón nedokázal spracovať loptu pri postrannej čiare, nasledovať bude autové vhadzovanie Barcelony.
22Dest sa snažil o zaseknutie protihráča v pokutovom území, nasleduje rohový kop hostí.
20Technický pokus Radamela Falcaa spoza šestnástky vyrazil Marc-Andre ter Stegen končekmi prstov na rohový kop.
20Úvodných 20 minút zápasu je za nami, držanie lopty vyzerá nasledovne: 32% – 68%.
19Depay padá na zem po kombinácii s Coutinhom, útočník hostí bol faulovaný. Priamy kop pre Barcelonu.
18Barcelona kombinuje na polovici svojho súpera, hostia sa snažia nájsť cestu do pokutového územia domácich. Obrana Vallecana je ale dobre zhustená.
17Štvrtý nedovolený zákrok hostí v strede ihriska znamená ďalšiu štandardku pre domáci celok.
16Sergio Aguero sa dostal za chrbát domácej obrany, po súboji s brankárom Dimitrievskim padá na zem v pokutovom území – penalta sa nepíska. Odkop od brány domácich.
15Alvaro Garcia si nabiehal za chrbát Sergiho Roberta, hosťujúci obranca si postrážil túto situáciu.
14Coutinho prišiel o loptu v strede ihriska, hosťujúci ofenzívny hráč následne fauloval – priamy kop pre Rayo Vallecano.
13Prudký center do šestnástky domácich odvracia na ďalší roh Saveljich.
12Dest vysunul po krídle Roberta, ktorého center je zblokovaný na roh.
11Center Desta od rohovej zastávky do pokutového územia odvrátil na domácej strane Catena. O niekoľko sekúnd neskôr prichádza štandardka pre Vallecano po faule na kapitána Treja.
10Barcelona skúša konštruktívnu rozohrávku po zemi z vlastnej polovice ihriska, domáci futbalisti sa snažia poctivo brániť.
9Prvá strela hostí v tomto zápase, pokus Memphisa Depaya z vnútra šestnástky tesne minul pravú žrď domácej brány.
8Ďalší prudký center z ľavej strany v podaní Raya Vallecana, Fran Garcia našiel iba pripraveného brankára hostí.
7Ďalšia kolmá prihrávka v podaní Alvaria Garciu hľadala vpredu Palazóna, ter Stegen vybehol z brány a loptu odkopáva.
6Domáci si teraz v kombinácii nerozumeli, Balliu poslal pre Palazóna pridlhú prihrávku do behu po čiare – Barcelona získava loptu.
5Rayo Vallecano sa prezentuje sympatickým pressingom na polovici Barcelony, vďaka čomu majú hostia problém výjsť z vlastnej polovice ihriska.
4Strata lopty v podaní favorita v strede ihriska, Vallecano je v úvodných minútach zápasu aktívnejším mužstvom s loptou na kopačkách.
3Ďalší rýchly protiútok domácich, Alvaro Garcia poslal z ľavej strany ihriska center do pokutového územia hostí, pri lopte bol pripravený brankár Barcelona ter Stegen.
2Palazón nádherne preniesol hru na ľavú stranu ihriska, Garcia hľadal centrom do šestnástky Falcaa, domáci útočník nedokázal spracovať loptu.
1Stretnutie sa práve začalo.
Hráči oboch mužstiev prichádzajú na hraciu plochu, o niekoľko okamihov odštartuje súboj Raya Vallecana proti Barcelone.
Úvodní sestavy: Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Saveljich, Catena, F. García – Valentín, Comesaña – Palazón, Trejo, Á. García – Falcao. Náhradníci: L. Zidane – Unai López, Kévin Rodrígues, Guardiola, Hernández, Pozo, Bébé, Mario Suárez, Ciss, Nteka, Maraš, Martín. FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, García, J. Alba – González, S. Busquets, Coutinho – Dest, Agüero, Depay. Náhradníci: Neto, Peña – Umtiti, Lenglet, Mingueza, Puig, Gavi, Demir, L. de Jong, Balde. Rozhodčí: Mateu.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 11.kola La ligy Rayo Vallecano – FC Barcelona. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá. VALLECANO: Zverenci Andoniho Iraolu prežívajú úspešný vstup do nového ligového ročníka, v 10 zápasoch získali 16 bodov (5 výhier, 1 remíza, 4 prehry), za čo im v tabuľke patrí 7.miesto. Svojim súperom nastrieľalili 17 gólov, naopak inkasovali 12-krát. V poslednom ligovom vystúpení prehrali na ihrisku favorita z Realu Betis tesne 3:2. Za hostí skórovala dvojica Nteka a Garcia. BARCELONA: Zverenci trénera Ronalda Koemana prežívajú ťažké časy, v 9 zápasoch získali 15 bodov (4 výhry, 3 remízy, 2 prehry). Futbalisti Barcelony nastrieľali svojim súperom v lige 15 gólov, naopak inkasovali 10-krát. V poslednom ligovom vystúpení podľahli v El Clásicu Realu Madrid 2:1. O jediný gól domácich sa postaral v 97.minúte zápasu Aguero. Posledných 5 vzájomných zápasov: Vallecano – Barcelona 1:2 Barcelona – Vallecano 3:1 Vallecano – Barcelona 2:3 Vallecano – Barcelona 1:5 Barcelona – Vallecano 5:2 Dnešný zápas vám z pozície komentátora sprostredkuje Igor Tabiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.