Kämpf gólem pomohl porazit Chicago. Rozjetá Florida porazila Boston

Autor: iSport.cz
0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Hokejový útočník David Kämpf vstřelil po asistenci Ondřeje Kašeho ve středečním utkání NHL první gól sezony a pomohl Torontu k výhře 3:2 v prodloužení na ledě Chicaga. Filip Hronek, který se v předchozích dvou zápasech nevešel do sestavy Detroitu, přispěl asistencí k výhře týmu 3:2 v prodloužení ve Washingtonu. Na straně poražených kryl Vítek Vaněček 22 střel.

Toronto prohrávalo ve dvanácté minutě 0:2 po trefách Kirbyho Dacha a Alexe DeBrincata. Ve druhé třetině snížil John Tavares a v čase 52:31 vyrovnal Kämpf, který se v létě upsal kanadskému klubu jako volný hráč po čtyřech letech v Chicagu. Český útočník zaznamenal první bod v novém působišti bekhendem z mezikruží nad vyrážečku Kevina Lankinena. Prodloužení rozhodl z úniku William Nylander a domácí tak prohráli i sedmé utkání sezony.

Alexandr Ovečkin otevřel ve Washingtonu skóre a 738. gólem v kariéře se přiblížil v historické tabulce střelců čtvrtému Brettu Hullovi na tři trefy. Na začátku prostřední části zvýšil Jevgenij Kuzněcov, ale Hronek odstartoval v polovině utkání obrat Detroitu. Český obránce mohl střílet, ale neukvapil se, šikovným manévrem dostal Vaněčka mimo brankoviště a přihrál Adamovi Ernemu, který zakončoval do prázdné. Na začátku třetí třetiny vyrovnal z dorážky Robby Fabbri a v prodloužení rozhodl Dylan Larkin.

Góly

Domácí: 14:16. Marchment, 22:06. Luostarinen, 52:40. Duclair, 59:35. Tippett

Hosté: 10:37. Coyle

Sestavy

Domácí: Bobrovskij (S. Knight) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Connauton – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tippett, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, Luostarinen, Marchment – Hörnqvist, J. Thornton, Vatrano.

Hosté: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, M. Reilly, Clifton, Forbort – Pastrňák, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Coyle, Studnicka, T. Hall – Kuhlman, Haula, DeBrusk – Lazar, T. Nosek, Frederic.

Sestavy

Domácí: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), McMichael, Mantha – Hathaway, Eller, Hagelin – H. Lapierre, Sheary, N. Dowd.

Hosté: Greiss (Nedeljkovic) – Seider, DeKeyser (A), Leddy, Hronek, Stecher, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – Zadina, P. Suter, Fabbri – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Stephens, Gagner, Givani Smith.

Sestavy

Domácí: Lankinen (M.-A. Fleury) – S. Jones, de Haan, C. Murphy (A), McCabe, I. Mitchell, E. Gustafsson – D. Kubalík, Dach, T. Johnson – Hardman, Kurashev, DeBrincat (A) – R. Carpenter, J. Toews (C), Hagel – Reese Johnson, Entwistle, Gaudette.

Hosté: J. Campbell (Hutchinson) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Dermott, R. Sandin – W. Nylander, Matthews, Bunting – Marner (A), Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, Engvall – Simmonds, Spezza, N. Ritchie.

Sestavy

Domácí: Chudobin (Holtby) – J. Klingberg, R. Suter, M. Heiskanen, Lindell (A), Hakanpää, Sekera – Pavelski, Hintz, J. Robertson – A. Radulov, Jamie Benn (C), Gurjanov – Glendening, Seguin (A), Kiviranta – Comeau, Faksa, M. Raffl.

Hosté: Brossoit (Lehner) – Pietrangelo (A), Hague, Theodore, Martinez (A), Coghlan, McNabb, Miromanov – Krebs, Stephenson, W. Carrier – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Kolesar, N. Roy, Dadonov – Leschyshyn, B. Howden.

Domácí: 10:40. Barrie, 19:42. McDavid, 20:54. Hyman

Hosté: 07:22. Giroux, 10:05. N. Thompson, 20:00. Atkinson, 44:18. Atkinson, 59:01. Couturier

Sestavy

Domácí: Koskinen (S. Skinner) – Nurse, Bouchard, Keith, Ceci, Koekkoek, Barrie – Hyman, McDavid, Puljujärvi – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – Foegele, D. Ryan, Kassian – Brendan Perlini, Devin Shore, Turris.

Hosté: M. Jones (Hart) – Provorov, Braun, Sanheim, Ristolainen, Yandle, Seeler – Giroux, Couturier, Konecny – Farabee, Brassard, Atkinson – Lindblom, Laughton, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, N. Thompson, MacEwen.