Jíslová dojela v závodě s hromadným startem 14., do nejlepší dvacítky se dostala i Davidová

Závod s hromadným startem v italské Anterselvě vyhrála domácí biatlonistka Dorothea Wiererová. Z českých závodnic se víc dařilo Jessice Jíslové, která zastřílela čistě, vinou slabšího běhu ale nakonec dojela čtrnáctá. Mezi nejlepších dvacet se dostala i sedmnáctá Markéta Davidová.

Tento článek je více než rok starý.

Anterselva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jessica Jíslová.

Jessica Jíslová. | Foto: Igor Stančík | Zdroj: Český biatlon

Jessica Jíslová si vedla skvěle na všech střeleckých položkách, když ani jednou nechybovala. Díky tomu se během celého závodu držela těsně za nejlepší desítkou. Vinou nepovedeného běžeckého výkonu (za na nejrychlejší Braisazovou-Bouchetovou zaostala o dvě a půl minuty) z toho ale nakonec bylo čtrnácté místo.

Po špatném úvodu patnáctá příčka. Českým biatlonistům se štafeta v Anterselvě nepovedla

Markéta Davidová předvedla o poznání lepší výkon na trati, byla pátá nejrychlejší, jenže čtyřikrát minula terč, a tak dojela nakonec o tři místa za Jíslovou. Další Češky už se na startu neobjevily.

Vyhrála nakonec domácí Dorothea Wiererová, která dokázala prodrat do čela po poslední střelbě. Druhá byla Běloruska Alimbeková, třetí Francouzka Chevalierová-Bouchetová. Pro domácí Wiererovou to v posledním závodě před olympiádou v Pekingu první vítězství v závodě Světového poháru v sezoně.

Světový pohár bude pokračovat až po olympijských hrách začátkem března. Závodit se bude ve finském Kontiolahti.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):
Ženy - závod s hromadným startem (15 km): 1. Wiererová (It.) 34:58,7 (2 tr. okruhy), 2. Alimbekavová (Běl.) -3,7 (1), 3. Chevalierová-Bouchetová (Fr.) -11,6 (1), 4. Rezcovová (Rus.) -22,8 (2), 5. Braisazová-Bouchetová (Fr.) -24,8 (4), 6. Eckhoffová (Nor.) -28,0 (2), 7. Voigtová (Něm.) -35,8 (0), 8. Nigmatullinová (Rus.) -42,5 (1), 9. Stremousová (Mold.) -49,6 (2), 10. Simonová (Fr.) -1:03,4 (3), ...14. Jislová -1:22,8 (0), 17. Davidová (obě ČR) -1:32,6 (4).

Průběžné pořadí SP (po 15 z 22 závodů): 1. Röiselandová (Nor.) 651, 2. Alimbekavová 589, 3. E. Öbergová (Švéd.) 563, 4. Hauserová (Rak.) 487, 5. H. Öbergová (Švéd.) 482, 6. Wiererová 430, ...11. Davidová 396, 19. Jislová 269, 63. Puskarčíková 30, 68. Charvátová 23, 83. Voborníková 12, 84. Vinklárková (ČR) 12.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít