Plzeň otočila ve Zlíně. Baník remizoval s Libercem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Fotbalisté Plzně otočili sobotní duel 24. kola Fortuna ligy a zvítězili 2:1 ve Zlíně. Přestřelka v pražském Ďolíčku mezi Pardubicemi a Budějovicemi skončila remízou 3:3. Utkání mezi domácí Olomoucí a Bohemkou žádnou branku divákům nenabídlo. Fotbalisté Baníku na domácí půdě nedokázali udržet vedení nad Libercem a remizovali 1:1.

Jean-David Beauguel z Plzně se raduje z gólu.

Fotbalisté Plzně vyhráli po obratu ve Zlíně 2:1 a po třetí výhře za sebou se vrátili do čela tabulky o tři body před obhájce titulu Slavii, kterou v neděli čeká pražské derby se Spartou. Domácí šli do vedení ve 13. minutě po vlastní brance Filipa Kaši, ještě do přestávky vyrovnal Jean-David Beauguel. Pět minut po změně stran rozhodl z pokutového kopu střídající Tomáš Chorý. Ševci prohráli doma v nejvyšší soutěži po šesti zápasech a zůstali jedenáctí.

Pardubice v domácím azylu v pražském Ďolíčku remizovali s Českými Budějovicemi v přestřelce 3:3 a ve čtvrtém vzájemném souboji v nejvyšší soutěži poprvé bodovali. Hosté dokázali v utkání třikrát vyrovnat, když na branky Tomáše Solila, Kamila Vacka a z penalty Cadua odpověděli Jakub Hora, Lukáš Havel a v 87. minutě Benjamin Čolič.

Fotbalisté Olomouce remizovali s Bohemians 1905 bez branek. Blíže vítězství byli domácí, jenže v závěru prvního poločasu Ondřej Zmrzlý neproměnil penaltu a dvakrát hosty zachránila branková konstrukce. Týmy nevyhrály třetí kolo po sobě. Sigma doma v nejvyšší soutěži neprohrála počtvrté v řadě a v neúplné tabulce se posunula na sedmé místo. Pražané bodovali venku poprvé od září po sérii osmi ligových porážek a poskočili na 12. příčku.

Ostrava remizovala s Libercem 1:1. Po gólu Ladislava Almásiho z 18. minuty sice vedli, ale 11 minut před koncem je o vedení a výhru připravil kapitán Slovanu Jan Mikula. Čtvrtý Baník bodoval ve třetím kole po sobě, naopak Severočeši nevyhráli v nejvyšší soutěži pošesté za sebou a zůstali desátí. K dobru má odložené utkání s Pardubicemi.