Plzeň v oslabení uhájila výhru a odskočila Slavii. Baník veze ze Slovácka bod

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Slavia nastoupí až v neděli a fotbalistům Plzně se opět podařilo na ni vyvinout tlak, když v sobotním duelu 25. kola porazila doma Teplice 1:0. Odskočili tak Pražanům na čele tabulky na rozdíl tří bodů. Baník uhájil čtvrtou příčku o skóre před Slováckem, na jehož hřišti remizoval 0:0. Bohemians dvakrát vedli, ale nakonec si s Mladou Boleslaví po výsledku 2:2 body rozdělili. Hradec Králové se konečně dočkal výhry, Zlín porazil 2:1.

Plzeňský Jean-David Beauguel věnoval gól proti Teplicím zesnulému Františku Rajtoralovi, který by dnes oslavil 36. narozeniny.

Plzeňské Viktorii se znovu povedlo urvat těsné jednogólové vítězství. Zvýšenou aktivitu domácích s blížícím se koncem první půle využil proměněným pokutovým kopem Beaguel. Ještě v nastavení první půle byl však vyloučen plzeňský Havel a domácí tak museli hrát celý druhý poločas v oslabení .

V něm se sice radoval z vyrovnávací trefy Žák, jenže jeho trefa kvůli odmávanému ofsajdu neplatila.

Zleva David Lischka z Ostravy a Rigino Cicilia ze Slovácka.

Sobotní program nabídl také přímou bitvu o čtvrtou příčku, která však žádné góly nepřinesla a ani jeden z týmů nevyužil šanci přiblížit se výrazněji třetí Spartě. Baník po remíze na Slovácku udržel svého soupeře v tabulce o skóre pod sebou. Oba týmy neprohrály čtyři kola po sobě.

Bohemians 1905 nevyhráli čtvrtý zápas v řadě a zůstali třináctí. Zásluhou tref Petráka a Krcha v úvodu poločasů nad Mladou Boleslaví dvakrát vedli, za hosty ale srovnali Ladra a Smrž. Středočeši se v minulém kole proti Karviné dočkali první výhry pod novým trenérem Pavlem Hoftychem, někdejším koučem Klokanů, a nyní přidali bod ze hřiště soupeře.

Středočechům patří šestá příčka se ziskem 31 bodů. Stejně jich má na svém kontě i sedmý Hradec Králové, který díky brankám Soukeníka a Kubaly z pokutového kopu v úvodu zápasu porazil Zlín. Kubala následně další pokutový kop neproměnil, za hosty už ale stihl jen snížit Reiter. Zlín tak zůstal jedenáctí, Hradečtí slaví ligovou výhru po osmi zápasech.