Hlavní obsah

Kvitová - Kuděrmětovová 7:6, 6:4Kvitová je ve čtvrtfinále, Fruhvirtová ztroskotala na světové šestce

Česká tenistka Petra Kvitová v Miami porazila 7:6, 6:4 Veroniku Kuděrmětovovou z Ruska a postoupila mezi osm nejlepších. V osmifinále naopak skončila překvapivá cesta teprve šestnáctileté Lindy Fruhvirtové, která podlehla 2:6 a 3:6 světové šestce Paule Badosaové ze Španělska.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Linda Fruhvirtová vypadla v Miami s Badosaovou.Video: sntv

Článek

Kvitová v prvním setu promarnila náskok 5:2, ale nakonec uspěla 7:5 v tie-breaku. Druhou sadu nezačala dvaatřicetiletá Češka dobře a prohrávala 0:4. Pak ale získala šest her v řadě a poprvé v sezoně vyhrála tři zápasy za sebou.

Další soupeřkou dvojnásobné wimbledonské šampionky bude Polka Iga Šwiateková, která se příští týdne stane světovou jedničkou. Postupem do čtvrtfinále si Kvitová vyrovnala maximum v Miami.

Fruhvirtová na Floridě nečekaně postoupila přes bývalou světovou jedničku Viktorii Azarenkovou z Běloruska nebo Belgičanku Elise Mertensovou, Badosaovou už ale hráčka ze třetí stovky žebříčku nezaskočila.

Ve druhém setu se sice ujala vedení 2:0, avšak Badosaová čtyřmi body za sebou skóre otočila. Za nepříznivého stavu 3:5 Fruhvirtová odvrátila mečbol, ale další už španělská favoritka proměnila a zápas ukončila.