Basketbalistky USK vyhrály druhé semifinále s KP Brno o 61 bodů

Basketbalistky USK Praha ovládly v semifinále play off suverénně i druhý zápas s KP Brno a jedno vítězství je dělí od postupu do ligového finále. Úřadující šampionky, které usilují o šestnáctý titul, na domácím hřišti vyhrály 107:46. Třetí utkání je na programu v pátek opět na Královce.

Basketbalistky USK Praha oslavují výhru (ilustrační foto).

Pražanky v prvním poločase těžily z dobré obrany, ze které vyrážely do rychlých protiútoků. María Condeová nastřílela do přestávky 17 bodů, Tereza Vyoralová přidala 13 a USK poločas ovládl 56:25. Ve druhé půli hostujícím hráčkám, které nastoupily jen v osmi, docházely síly a rozdíl ve skóre narostl až na 61 bodů.

Nejlepší střelkyně zápasu Condeová nakonec zapsala double double za 24 bodů a 11 asistencí. Vyoralová nasbírala 19 bodů.

Semifinále play off basketbalové ligy žen - 2. zápas
USK Praha - KP Brno 107:46 (29:12, 56:25, 86:34)
Nejvíce bodů: Condeová 24, Vyoralová 19, Stankovičová 15 - Fadrhonsová a Kucowská po 12, Kopecká a Malíková po 7. Stav série: 2:0.
O 5. až 8. místo - odvety
Slavia Praha - Ostrava 83:58 (17:19, 43:31, 68:40)
Nejvíce bodů: Bakajsová 20, Rokošová 15, Žílová 14 - E. Kubíčková 17, Svetlíková 14, A. Kubíčková 10. První zápas 67:67, Slavia bude hrát o 5. místo.
Chomutov - Slovanka MB 69:60 (12:16, 29:34, 53:47)
Nejvíce bodů: Vorlová 15, Kučerová a Kadlecová po 14 - Zeithammerová 13, Brejchová 12, Mervínská 11. První zápas 68:65, Chomutov bude hrát o 5. místo.
O 9. místo - 4. zápas
19:00 Strakonice - Trutnov

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.