Nejnovější zprávy z témat: Evropská unie, Ruská válka na Ukrajině
Ministři zahraničí Německa, Francie, Británie a šéfka unijní diplomacie jsou připraveni nadále jednat s Íránem o jeho jaderném programu, prohlásili po schůzce s íránským protějškem Abbásem Arakčím v Ženevě. V podobném duchu se vyjádřil i Arakčí.
Vývoj bojů (1211. den): Ruští ministři otevřeně hovoří o recesi. Doposud faktory jako pracovní síla, kapacita výroby nebo peníze z Fondu národního bohatství pomáhaly vládě zalepit díry v rozpočtu a financovat armádu. To se ale poslední měsíce mění.
Rusko neusiluje o kapitulaci Ukrajiny, ale chce, aby Kyjev uznal realitu na bojišti, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin na mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradu. Vzápětí šéf Kremlu řekl, že považuje Rusy a Ukrajince za jeden národ, a tím pádem Ukrajinu za vlastní.
Estonsko buduje na své jihovýchodní hranici protitankové příkopy, informuje tamní ministerstvo zahraničí. Jedná se o preventivní opatření, které je součástí baltské obranné linie. Bezprostřední vojenská hrozba podle ministerstva nehrozí.
Rusko a Ukrajina si vyměnily další zajatce, na síti Telegram o tom informovalo ruské ministerstvo obrany a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Česko podává žádost o výstavbu AI gigafactory ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi, informuje Česká televize. Datové centrum by mělo za podpory Evropské unie vzniknout v Praze na Zbraslavi.