SESTŘIH: Bohemians – Pardubice 0:1. Rozhodl Hranáč, klokani předposlední

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Bohemians 1905 prohráli ve druhém kole ligové skupiny o záchranu s Pardubicemi 0:1 a jejich série bez vítězství se protáhla už na 11 zápasů nejvyšší soutěže. „Klokani“ ve třech duelech s Pardubicemi v tomto ročníku nezískali ani bod a propadli se na předposlední barážovou příčku. Východočeši vyhráli potřetí z posledních čtyř kol a na 12. místě mají o tři body víc než Bohemians. V zápasu dvou týmů, které jsou v Ďolíčku doma, rozhodla gólová hlavička Robina Hranáče z osmé minuty.

Domácí:

Hosté: 8. Hranáč

Domácí: Valeš – M. Dostál (80. Bartek), Křapka, Bederka (46. Köstl), Vondra – Jindřišek (C) – Vaníček (56. Beran), Květ (66. Kovařík), D. Mareček (46. Puškáč), Hronek – Chramosta.

Hosté: Markovič – Kostka, Hranáč, Čihák, Čelůstka – Jeřábek (C) – Lupač, Červ (83. Pojezný), Solil (50. Jak. Rezek), Patrák (67. D. Mareš) – Černý (67. Huf).

3955 diváků

Frontman Olympiku Petr Janda dostal před pondělními narozeninami dres s osmdesátkou, ale dalšího dárku se od svého vršovického klubu nedočkal. Hned první rohový kop hostů posadil Čelůstka na hlavu Hranáče a obránce, kterého si Východočeši vypůjčili z Plzně, vstřelil svůj první ligový gól.

Zatímco hráči Bohemians dobře kombinovali jen ve středu hřiště, na straně soupeře přibývaly šance. Ve 20. minutě ji měl Patrák, v šestnáctce se zasekávačkou zbavil obránců, ale nedokázal přesně zamířit. Hosté se dožadovali penalty, ale videorozhodčí jim nevyhověl. Patrák se pak blýskl povedenou hlavičkou, ale brankář Valeš ji reflexivně vyrazil.

Do druhého poločasu vyběhl v zelenobílém dresu nejlepší střelec domácích Puškáč, ale ani autor sedmi ligových gólů obraz hry nijak výrazně nezměnil. Jen v 60. minutě vypálil z voleje Květ, ale Markoviče nepřekvapil. A nepovedlo se to ani Chramostovi po chytře zahraném autovém vhazování.

Tlak Bohemians sílil, ale k vyrovnání nevedl. Deset minut před koncem minula branku Puškáčova hlavička a při Chramostově šanci se znovu vytáhl pardubický gólman. Trenér Veselý se tak ani na šestý pokus na lavičce „Klokanů„ nedočkal vítězství.

Pardubice mají sice dál na kontě ze všech týmů nejvíc inkasovaných branek, ale poslední dobou obranu hodně vyztužily a brankář Markovič udržel čisté konto potřetí ze čtyř zápasů.

Bohemians - Pardubice: Chramosta v další šanci trefil vnější tyč!

Bohemians - Pardubice: Květovu střelu z voleje vyrazil pozorný Markovič
Bohemians - Pardubice: Patrák spadl po kontaktu s Jindřiškem, penalta se ale nepískala
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Pardubice: Šok pro klokany, Hranáč hlavou posílá hosty do vedení, 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905