‚Byli jsme deset vteřin od stoprocentní záchrany.‘ Jablonci po kolapsu s Bohemians nadále hrozí sestup

Pouhých deset sekund scházelo fotbalistům Jablonce k definitivní záchraně ligové příslušnosti. Nad Bohemians vedli po gólu Václava Pilaře 1:0. Jenže v závěrečné třetí minutě nastavení vyrovnal Petr Hronek, který naopak Klokanům zajistil ještě naději, že se mohou vyhnout baráži.

Tento článek je více než rok starý.

Jablonec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Jablonce byli po závěrečném hvizdu hodně zklamaní

Hráči Jablonce byli po závěrečném hvizdu hodně zklamaní | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Fanoušci Jablonce si v závěrečné minutě nastavení bouřlivě užívali jednogólové vedení nad Bohemians a tím i definitivní záchranu mezi elitou. Stačilo ale posledních deset sekund utkání a všechno bylo jinak.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si ohlasy hráčů a trenérů po zápase Jablonce s Bohemians

„Trenér Škorpil vždy říkal, že koučovat zápas je jako let do kosmu, tak jsem se tam párkrát podíval,“ zmínil s nadsázkou trenér Bohemians Jaroslav Veselý. Jeho tým zůstal ve hře o přímé setrvání v nejvyšší soutěži bez účasti v baráži. Těsně před koncem tu naději trefil Petr Hronek.

„Je to smíšený pocit. Je tam radost i smutek. Stále musíme hrát do posledního zápasu a doufat, že štěstí se nám nakloní,“ věří Hronek, který si je vědom, že hrobníkovi z lopaty ještě Pražané určitě neutekli.

Podobně musí přemýšlet i hráči Jablonce. Jen těžko chápali, co se to s nimi stalo a jak vůbec o výhru přišli.

Bohemians vybojovali v poslední vteřině klíčový bod v Jablonci, Teplice míří do baráže

„Mrzí nás, co jsme v závěru udělali za chybu. Byli jsme deset vteřin od stoprocentní záchrany a teď nás to bolí,“ nedokázal se s hořkým závěrem zápasu smířit střelec jablonecké branky Václav Pilař.

Zklamaný byl také jablonecký kouč Jiří Vágner. Dokázal se ale vyrovnat s tím, že konečná dělba bodů byla spravedlivá.

„Ve druhé půli nás Bohemka ukopala dlouhými míči, uskákala nás. Viděli jsme i dvě stoprocentní šance Bohemians, když si to shrnu, tak remíza byla nějakým způsobem spravedlivá,“ připustil Vágner.

O druhém barážovém týmu tak rozhodne až závěrečné kolo skupiny o udržení. Ve hře zůstávají Pardubice, Jablonec i Bohemians. Naopak jistotu baráže mají Teplice a již delší dobu je jasné o sestupu Karviné. Zlín se definitivně mezi elitou zachránil.