16. května 2022 • 08:00

Češi pod lupou: Červenka zářil, Vrána a Hertl se hledají. Adept na posazení

8
  • Čeští hokejisté v závěru utkání dostali trest za příliš mnoho hráčů na leděČeští hokejisté v závěru utkání dostali trest za příliš mnoho hráčů na leděFOTO: Pavel Mazáč (Sport)

Varování hned ve druhém zápase šampionátu. Vítězná série národního týmu skončila v utkání proti Švédům, kteří výběr Kariho Jalonena porazili 5:3. Při své premiéře se příliš nepředvedl gólman Karel Vejmelka, nedařilo se ani dalším. Jak české hráče ohodnotili redaktoři deníku Sport?

• Karel Vejmelka          3

Odchytal necelou půlku zápasu, ve 29. minutě se pakoval. Několik šancí čapnul, z osmnácti střel ale čtyřikrát inkasoval.

Karel Vejmelka zamířil na střídačku po čtvrté inkasované brance Karel Vejmelka zamířil na střídačku po čtvrté inkasované branceFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Marek Langhamer      6

Podal spolehlivý výkon. Určitě nečekal, že do branky vůbec vleze. Nakonec odchytal větší část večera. Kapituloval jen jednou.

• Filip Hronek   4

Opět jasně nejvytíženější bek týmu. Snažil se rozjíždět české ofenzivní vlny, ty se však většinou tříštily o švédskou skálu.

• Radim Šimek  4

Pořád od něj očekáváte víc, že se rozpomene na liberecká léta. Nejsvětlejší chvílí byla jeho práce u třetí české trefy.

• Tomáš Kundrátek       6

Nejlepší obránce týmu v utkání. U prvního gólu skvěle zablokoval vyhození Švédů a rozjel akci, druhou branku sám dal.

Češi začali proti Švédům raketově, už v 7. minutě se prosadil David Krejčí Češi začali proti Švédům raketově, už v 7. minutě se prosadil David KrejčíFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Jan Ščotka      5

Stále platí, že Ščotka je pozitivním překvapením obrany. V oslabení obětavě blokoval střely, snažil se pomáhat i na druhé straně.

• David Jiříček  4

Očekávali byste od něj větší ofenzivní přínos. Byl u dvou inkasovaných gólů, při čtvrté trefě žlutých marně stíhal rozjetého Švéda.

• David Sklenička         4

Měl jednu nebezpečnou střelu, jinak toho tolik nepředvedl. Jeho úkoly však nejsou nutně ofenzivní. Nadstavba ale chyběla.

• Michal Jordán 2

Fatálně chyboval u páté trefy Švédů. Neměl dostatečný pohyb. Adept na posazení po příjezdu Michala Kempného.

• Matěj Blümel  7

Trenér Marek Sýkora určitě spokojeně mlaskne a zamručí, když si přišlápne v oblouku. Pracoval, létal, dal třetí gól.

Matěj Blümel se prosadil i ve druhém utkání na světovém šampionátuFoto Pavel Mazáč (Sport)

• David Krejčí   6

Že mluvil o tom, jak klidně ukončí kariéru? Ne, ještě radši ne. I v tomhle mizerném zápase dokázal veterán zahrát slušně.

• Roman Červenka        8

Před čtvrtým gólem risknul výjezd dopředu, nevyšlo. Ale ty tři báječné nahrávky na gól? Plní, co byste si přáli.

Roman Červenka si i ve druhém utkání na MS připsal tři asistenceFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Jakub Vrána    3

V obranném je občas nebezpečný, nahrávka od mantinelu přes střed na Švéda byla děsivá. Dvojka ze sekání hloupá.

• Tomáš Hertl    3

Není to ono. Když vyhodil puk mimo hřiště a šel si sednout na dvě minuty, vztekle praštil holí. Nedařilo se mu.

Tomáš Hertl se dostal do křížku s Oliverem Ekmanem-LarssonemFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Jiří Smejkal     4

Trenéři na něj hodně spoléhají při oslabení. Dokonce šel i jako jediný útočník ve hře 3 na 5. Bojuje, ale v ofenzivě horší.

• Matěj Stránský           3

V mezihře nebyl moc silný, druhá a třetí formace zrovna nešlapou. Když ho nedostanete před branku, není vidět.

• Michael Špaček          4

Zabránil jistému gólu, když se za Langhamerem koulel puk, on ho zametl zase pod brankáře. Zastavil zkázu na 1:5.

• Dominik Simon          4

Před třetím gólem se dostal pod velký tlak a přišel o puk. Určitě by mu pomohla změna formace, hodil by se k Hertlovi.

• Hynek Zohorna          5

Přijal pozici, že bude makat do úmoru, bojovat o puky, hrát jednoduše. Ke dvěma válečníkům z Varů zapadl.

• Jiří Černoch    5

Hodně zarputilá dělová koule. Pracuje, šťourá do soupeřů, vybojoval díky tomu na sebe i faul. Standard si drží.

• Jakub Flek      4

Škoda jeho vyloučení za hákování, kdy šlo Česko na startu druhé třetiny do tří. Se svojí rychlostí tyhle věci nemá zapotřebí.

8

MS v hokeji 2024 ONLINE - Mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě

Program a skupiny MS v hokeji 2024 Vstupenky Výsledky MS v hokeji 2023 MS v hokeji žen MS v hokeji U20 MS v hokeji U18

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.