Fotbalisté Ostravy vyřadili v poháru Kroměříž až na penalty, Hradec dal 11 gólů

foto Utkání 2. kola českého fotbalového poháru MOL Cupu:Ústí nad Labem - Bohemians Praha 1905, 21. září 2022 v Ústí nad Labem. Bohemians slaví výhru s fanoušky.

Praha - Fotbalisté Ostravy ve 2. kole domácího poháru vyřadili třetiligovou Kroměříž až v penaltovém rozstřelu. Po 90 minutách i prodloužení skončil zápas 3:3. Další tým z nejvyšší soutěže Hradec Králové naopak zvládl vstup do tohoto ročníku MOL Cupu bez problémů a na hřišti divizní Čáslavi si připsal i díky čtyřem brankám Petra Rybičky drtivé vítězství 11:0. Uspěly i zbylé dva ligové celky. České Budějovice vyhrály v Chomutově rovněž vysoko 5:0 a Bohemians Praha 1905 porazili Ústí nad Labem 3:0.

Baník v Kroměříži začal dobře, a když v sedmé minutě vedl po gólech Tijaniho a Miskoviče 2:0, nezdálo se, že by měl mít s lídrem MSFL problémy. Pak snížil z penalty Chwaszcz, ale ve 28. minutě vrátil favoritovi dvoubrankové vedení premiérovou trefou v ostravském dresu Brazilec Cadu.

Jenže ještě do poločasu se podruhé prosadil Chwaszcz a v 72. minutě po skrumáži dotlačil míč za čáru domácí Surynek. Mezitím neproměnil penaltu ostravský Plavšič. Favorit na velmi rozbahněném terénu už nedokázal rozhodnout v základní hrací době ani v prodloužení a postup si zajistil až v penaltovém rozstřelu, v němž uspěli všichni čtyři ostravští exekutoři. Poprvé po zranění nastoupil za Baník coby střídající útočník Almási.

"Drama jsme si zavinili absolutně sami. Zápas byl dobře rozehraný, dali jsme na 3:1, soupeře jsme dostali do hry vlastními chybami. To by se na naší úrovni nemělo stávat. Někteří hráči předvedli výkon, jaký předvedli, a uvidíme, co se bude dít dál," uvedl pro ČT sport ostravský trenér Pavel Vrba.

Hradec Králové si při vstupu do poháru s chutí zastřílel. Čtyřikrát v Čáslavi skóroval Rybička, po dvou gólech si připsali Kubala a Matěj Koubek. V závěru navíc favorit ještě neproměnil penaltu. "Votroci" vyrovnali své nejvyšší vítězství v soutěžním zápase v samostatné historii, v sezoně 1993/94 v poháru rozstříleli ČSA Karviná rovněž 11:0.

Českobudějovičtí si v Chomutově částečně zlepšili náladu poté, co v lize třikrát za sebou prohráli. Tři góly dal diviznímu soupeři útočník Zajíc. "Vstup do zápasu byl výborný, vytvořili jsme si spoustu šancí, akorát neskončily v první patnáctiminutovce gólem. Slušný byl také pohyb, pak dali kluci rychlé dva góly a od té doby byl zápas v naší režii. Mohli jsme dát klidně víc gólů než pět," citoval klubový web asistenta českobudějovického trenéra Jana Baránka.

Bohemians 1905 i v Ústí nad Labem potvrdili, že se jim v této sezoně více daří venku. "Klokani" proti třetiligovému soupeři rozhodli na přelomu poločasů, kdy od 41. do 58. minuty zaznamenali všechny tři branky. Dvakrát skóroval Květ, první gól v dresu Bohemians zapsal Drchal.

Už v minulém týdnu vstoupilo do domácího poháru sedm ligových týmů a Pardubice jako první celek z nejvyšší soutěže vypadly. Čtveřice účastníků letošní kvalifikace evropských pohárů - Plzeň, pražské kluby Slavia se Spartou a Slovácko - a také vítěz ligové nadstavbové skupiny o umístění Mladá Boleslav zasáhnou do MOL Cupu až v dalším kole. Los se uskuteční v pátek na Strahově.

2. kolo českého fotbalové poháru MOL Cupu:

Ústí nad Labem - Bohemians Praha 1905 0:3 (0:1)

Branky: 47. a 58. Květ, 41. Drchal.

Sestava Bohemians: Bačkovský - Köstl, Křapka, Krch - Hála, Jindřišek (66. Hůlka), Květ (66. Morávek), Prekop - Beran, Mužík (78. Dostál) - Drchal (72. Kovařík). Trenér: Veselý.

Čáslav - FC Hradec Králové 0:11 (0:3)

Branky: 18., 54., 59. a 70. Rybička, 8. a 47. Kubala, 58. a 77. z pen. Matěj Koubek, 38. Kodeš, 49. vlastní Schovanec, 71. Dvořák.

Sestava Hradce Králové: Bajza - Čech (61. Leibl), Ševčík, Čihák - Harazim, Smrž (61. Kučera), Kodeš (61. Doležal), Novotný (69. Hájek) - Rybička - Matěj Koubek, Kubala (69. Dvořák). Trenér: Miroslav Koubek.

Kroměříž - Baník Ostrava 3:3 po prodl. (3:3, 2:3), na pen. 1:4

Branky: 10. z pen. a 40. Chwaszcz, 72. Surynek - 2. Tijani, 7. Miškovič, 28. Cadu. Penalty proměnili: Surynek - P. Jaroň, Klíma, Frydrych, Lischka. Neproměnili: Houser, Jeleček.

Sestava Ostravy: Letáček - Ndefe, Frydrych, Lischka, Fleišman - Cadu (67. Buchta), Boula, Miškovič (56. Kuzmanovič), Tetour (88. Klíma), Plavšič (113. P. Jaroň) - Tijani (67. Almási). Trenér: Vrba.

Chomutov - Dynamo České Budějovice 0:5 (0:2)

Branky: 21., 51. a 58. Zajíc, 20. Havel, 81. Matoušek.

Sestava Č. Budějovic: Janáček - Broukal, Havel, Králik (58. Sladký) - Čolič (79. Krch), Švec (69. Penner), Hellebrand, Sluka - Potočný (46. Čmelík), Zajíc, Hais (69. Matoušek). Trenér: Weber.

Benátky nad Jizerou - Varnsdorf 1:2 (0:1), Libišany - Jihlava 1:3 po prodl. (1:1, 0:1), Most-Souš - Vlašim 1:4 (1:3), Bzenec - MFK Karviná 1:2 (1:1).

ISSN: 1213-5003 © Copyright 29.03.2024 ČTK