Magazín EURO 2024

Anglie dokonala blamáž. Po prohře v Itálii sestupuje z elitní skupiny Ligy národů

Jeden z nejméně předpokládaných týmu ze skupiny A3 Ligy národů sestupuje. Anglie nestačila na Itálii 0:1. Naopak fotbalisté Maďarska v pátém kole senzačně zvítězili v Německu 1:0 a před posledním hracím dnem jsou blízko postupu do Final Four. Druzí Italové ztrácejí na lídra skupiny A3 dva body, o prvním místu rozhodne pondělní vzájemný zápas v Budapešti.

Zklamaný Jude Bellingham v utkání s Itálií
zdroj: ČTK autor: Jonathan Moscrop

Maďaři navázali na neméně překvapivý trumf 4:0 v Anglii a připravili Němcům první porážku v tomto ročníku Ligy národů. O triumfu hostů rozhodl v 17. minutě po rohovém kopu efektní patičkou Ádám Szalai. Německo nevyzrálo na Maďarsko potřetí za sebou.

Anglie v repríze finále loňského Eura podlehla Itálii a ani v pátém utkání ve skupině nevyhrála. Jediným střelcem utkání na San Siru byl útočník Raspadori, jenž v 68. minutě obstřelem z hranice vápna překonal brankáře Popea.

Výběr Albionu má skóre 1:7 a stále neskóroval jinak než z pokutového kopu. Stejně negativní bilanci má v tomto ročníku Ligy národů už jen San Marino.

Bosna a Hercegovina porazila doma 1:0 Černou Horu a kolo před koncem si zajistila postup ze skupiny B3.

Skupina B3:

Bosna a Hercegovina - Černá Hora 1:0 (1:0)

Branka. 45.+1 Demirovič.

Finsko - Rumunsko 1:1 (1:0)

Branky: 12. Pukki - 52. Tanase.

Skupina C4:

Gruzie - Severní Makedonie 2:0 (1:0)

Branky: 35. vlastní Miovski, 64. Kvaracchelija.

Bulharsko - Gibraltar 5:1 (2:1)

Branky: 23. Antov, 36. Despodov, 52. Kirilov, 55. Stefanov, 81. Petkov - 26. R. Chipolina.

Skupina D2:

Estonsko - Malta 2:1 (1:0)

Branky: 45.+6 Sappinen z pen., 86. Anier - 51. Teuma z pen. ČK: 45.+4 Borg (Malta).