HK Dukla Ingema Michalovce - HK Spišská Nová Ves

Spišiaci zosadili Michalovce z čela tabuľky. Negatívnu sériu zlomiť nedokázali

ŠPORT.sk • 24. sep 2022 o 11:50
Slovenská hokejová extraliga má po treťom kole tretieho lídra. Po prvom boli na čele tabuľky Novozámčania, po druhom Michalovčania a po treťom sú to Zvolenčania. Hokejisti spod Pustého hradu sa na čelo hodnotenia dostali domácim triumfom nad Novozámčanmi 2:1, keďže Zemplínčania pred vlastnými fanúšikmi zdolali Spišskú Novú Ves 4:3 "až" po predĺžení.

HKM Zvolen aj HK Dukla Ingema Michalovce doteraz z troch duelov získali osem bodov, v prospech tímu zo stredného Slovenska hovorí o dva góly lepšie skóre. Zatiaľ bez straty bodu je v tejto sezóne obhajca titulu Slovan Bratislava, ktorý však má k dobre ešte dohrávku duelu v Košiciach. Absolvoval zatiaľ len dve stretnutia a bodov nazbieral šesť.

V domácich farbách v piatok "oslavoval" útočník Jakub Suja, ktorý má na svojom konte už 500 extraligových štartov. "Vyhralo sa však a to je podstatné. Bolo mi povedané, že mám odohrať ďalších tisíc zápasov. Podstatné je, aby ma podržalo zdravie. O tom to je. Chcem podávať také výkony, ktoré pomôžu mužstvu a potom uvidíme, koľko štartov ešte pridám," povedal Suja podľa oficiálneho webu Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Jakub Suja si preberá pamätný dres za 500 štartov v extralige

Michalovčania viedli nad Spišiakmi 2:0 aj 3:1, no v závere tretej tretiny hosťujúce Kale Kerbashian skóroval dvakrát a zariadil predĺženie.

"Do zápasu sme vstúpili veľmi zle, v prvej tretine boli domáci jednoznačne lepší a prestrieľali nás 12:3. Potom sa to vyrovnávalo a druhá tretina už bola z našej strany o dosť lepšia. Do tretej tretiny sme vstupovali s tým, že za stavu 1:2 sa pokúsim otočiť to, no hneď sme inkasovali tretí gól. Ukázala sa obrovská sila tímu, v závere sme to silou vôle dotlačili do predĺženia.

V predĺžení bol šťastnejší súper a na základe priebehu ten bod berieme, veď v Michalovciach sme dlho nevyhrali. V predĺžení sme siahali po druhom bode, nevyužili sme presilovku a potom sme inkasovali," zhodnotil kouč Vlastimil Wojnar.

Aj po piatku platí, že hokejisti Spišskej Novej Vsi nad Michalovcami triumfovali zatiaľ naposledy ešte 6. októbra 2017, odvtedy už viac ako 20 vzájomných duelov vyhrali michalovskí hráči.

"Spišská Nová Ves má skúsený tím, súper má dobrú rýchlosť aj kontrolu puku. Vyhrávali vhadzovania a a puk mali častejšie na svojich hokejkách, potom sme ho získavali viac aj pre seba. Napádali sme hostí a zachytávali viac prihrávok. Takto by sme to chceli hrať. Keď sme to predvádzali, tak to šlo podľa našich predstáv. S pribúdajúcim časom sme boli lepším tímom.

V úvode tretej tretiny sme dali gól na 3:1 a to nám dodalo viac sebadôvery. Boli sme v dobre situácii, ale v závere tretej časti sme spravili chybu v strednom pásme a to by sa nemalo stávať. Súper získal puk a znížil, potom sa mu podarilo vyrovnať pri hre bez brankára," komentoval piatkový triumf svojich zverencov Tom Coolen.

Zvolenčania v nedeľu cestujú do Popradu a Michalovčania do Bratislavy, čelo extraligovej tabuľky môžu tieto súboje premiešať. Zvolen na prvom a Michalovce na druhom mieste zatiaľ nazbierali po osem bodov a budú hrať vonku, domáce tímy sú aktuálne na 3. resp. 4. priečke so šiestimi bodmi.