Kolarstwo torowe. Drugi dzień MŚ 2022 z udziałem Polaków

Artur Bogacki
Polska Press
Czwartek (13.10) jest drugim dniem rywalizacji w mistrzostwach świata w kolarstwie torowym. We francuskim Saint-Quentin-en-Yvelines startują także reprezentanci Polski.

Sprinterki szybko odpadły z MŚ

W sprincie zaprezentowały się dwie nasze zawodniczki. W kwalifikacjach Nikola Sibiak była 21., Paulina Petri - 27., co dało im awans do fazy pucharowej. Obie jednak szybko zakończyły występ w tej konkurencji, już na 1/16 finału. Petri została wyeliminowana przez Emme Hinze, a Sibiak - przez Kanadyjkę Mitchell Kelsey.

Z naszej reprezentacji w czwartek wieczorem w MŚ na torze pod Paryżem startowała jeszcze Nikol Płosaj w wyścigu eliminacyjnym (australijskim) uplasowała się na 23. pozycji. Triumfowała Lotte Kopecky (Niemcy).

Filip Prokopyszyn w scratchu uplasował się na 7. pozycji. Zwyciężył Kanadyjczyk Dylan Bibic.

Przypomnijmy, że w tegorocznych ME w Monachium Polska wywalczyła 4 medale: srebrny i trzy brązowe.