3. 6. 2024

Plzeň si výhrou v Jablonci pojistila vedení, Slavia zvítězila navzdory oslabení!

Zdroj: Depositphotos

Fotbalisté Plzně ve 12. kole první ligy zvítězili v Jablonci 3:0, v nejvyšší soutěži neprohráli už 33 zápasů po sobě, čímž vylepšili klubový rekord, a neúplnou tabulku vedou o čtyři body. Na druhé místo se vrátila Slavia.

První dva góly Plzně v Jablonci vstřelil Tomáš Chorý, v úvodní nastavené minutě se pak prosadil střídající Modou Ndiaye.

Viktoria zůstala jediným neporaženým týmem a po středeční porážce 2:4 s Bayernem Mnichov v Lize mistrů se vrátila na vítěznou vlnu.

Obhájce titulu má navíc k dobru odložený duel s Brnem.

Jablonec v nejvyšší soutěži podruhé za sebou nebodoval, v součtu s úterním vyřazením od druholigového Vyškova z domácího poháru v posledních třech zápasech neskóroval a je dvanáctý.

Slavia vyhrála i v oslabení

Skóre mezi Slavií a Mladou Boleslaví otevřel ve čtvrté minutě domácí útočník Václav Jurečka, v 11. minutě ale srovnal z pokutového kopu Jiří Skalák.

Vítěznou trefu obstaral v 45. minutě Ondřej Lingr.

Slavia zvítězila i v šestém domácím utkání v ligové sezoně a před nadcházejícím derby se Spartou se v tabulce vrátila na druhé místo o dva body před odvěkého rivala.

Svěřenci kouč Jindřicha Trpišovského dnes ukončili po 335 minutách čekání na gól a uspěli po třech soutěžních porážkách, z toho po dvou s rumunskou Kluží v Evropské konferenční lize.

Mladá Boleslav prohrála druhé kolo za sebou, Pražanům podlehla v lize potřinácté v řadě a je jedenáctá.

Vítězná Hapalova premiéra

Góly Baníku proti Slovácku vstřelili Ladislav Almási a Srdjan Plavšič, šest minut před koncem pojistil výhru Filip Kaloč.

Slovácko hrálo od 38. minuty bez vyloučeného Jana Kalabišky a v deseti dokázalo snížit zásluhou Stanislava Hofmanna.

Slezané vyhráli po třech kolech a v neúplné tabulce se posunuli na deváté místo.

Trenéru Hapalovi, který v týdnu nahradil odvolaného Pavla Vrbu, vyšel obnovený debut na lavičce Baníku.

Ostravu vedl už v sezoně 2005/06.

Slovácko nenavázalo na čtvrteční výhru 2:1 v Nice v Evropské konferenční lize, v nejvyšší soutěži nezvítězilo v sedmém z posledních osmi kol a je až na 13. pozici.

Zlín proti Liberci poslal v první půli do vedení Youba Dramé, po přestávce vyrovnal z pokutového kopu Mick van Buren.

Vítězný gól domácích vstřelil v 76. minutě střídající Lukáš Bartošák.

V nervózním závěru uviděl kondiční trenér Liberce a reprezentace Pavel Čvančara červenou kartu, po níž ještě strčil do sudího.

„Ševci“ vyhráli teprve podruhé v ligové sezoně a nadále jsou předposlední, čtyři týmy před nimi však mají pouze o bod více.

Slovan nezvítězil ve čtvrtém kole za sebou a v neúplné tabulce mu patří sedmá pozice.

V sobotu Sparta porazila poslední Pardubice 5:2. Hradec Králové si v domácím azylu v Mladé Boleslavi poradil s brněnským nováčkem 2:1.

Bohemians 1905 remizovali doma s Olomoucí 1:1 a České Budějovice zvítězily 2:0 v Teplicích.

12. kolo první fotbalové ligy:

FC Baník Ostrava – 1. FC Slovácko 3:1 (2:0)

Branky: 6. Almási, 26. Plavšič, 84. Kaloč – 58. Hofmann. Rozhodčí: Berka – Kříž, Slavíček – Petřík (video). ŽK: Kaloč – Kalabiška, Břečka, Kozák, Kohút, Trávník. ČK: 38. Kalabiška. Diváci: 6860.

Jablonec nad Nisou – Plzeň 0:3 (0:1)

Branky: 19. a 63. Chorý, 90.+1 Ndiaye. Rozhodčí: Klíma – Nádvorník, Machač – Franěk (video). ŽK: Houska, Heidenreich – Kalvach. Diváci: 2426.

Zlín – Liberec 2:1 (1:0)

Branka: 28. Dramé, 76. Bartošák – 61. Van Buren z pen. Rozhodčí: Všetečka – Váňa, Arnošt – Zelinka (video). ŽK: Silný – Valenta, Plechatý, Červ, Rabušic. Diváci: 2533.

Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 2:1 (2:1)

Branky: 4. Jurečka, 45. Lingr – 11. Skalák z pen. Rozhodčí: Křepský – Hájek, Horák – Szikszay (video). ČK: 10. Oscar (Slavia). ŽK: Masopust, Kolář – Kubista, Fulnek, Mašek, Karafiát. Diváci: 10.436.