SESTŘIH: West Ham přemohl nováčka. Souček asistoval, Coufal hrál chvíli

2
Video se připravuje ...
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Program 13. kola Premier League uzavřela dohrávka mezi West Hamem a Bournemouthem. Kladivářům patřilo před startem utkání až 17. místo, když naposledy těsně prohráli na půdě Liverpoolu (0:1). Svěřenci Davida Moyese nováčka z Bournemouthu přemohli 2:0 a hosté jen potvrdili své problémy v ofenzivě, pohoršili si na 14. příčku a útěk od pásma sestupu se nevydařil. Tomáš Souček nechyběl v základní sestavě a asistencí se podílel na vítězném gólu zápasu, Vladimír Coufal přišel na plac v 88. minutě.

Od úvodu střetnutí se dalo tušit, kdo bude mít navrch. Hammers si uvědomovali, že start do sezony se dvakrát nepovedl a bodová ztráta v domácím prostředí se staronovým členem Premier League by problémy jistě prohloubila.

West Ham se snažil tvořit a dobývat hostující svatyni, ale to není úplně silná stránka současného týmu z východního Londýna, a když už se nějaká akce povedla, domácí ztroskotali na dobře chytajícím brankáři Netovi.

Kdo z domácích fanoušků odcházel těsně před koncem první půle pro občerstvení, mohl litovat. Ve 45. minutě totiž jeden ze závarů před Netem gólově využil Kurt Zouma. Francouzský obránce líznul hlavou míč, do kterého před ním trknul Tomáš Souček. Síť se rozvlnila a London Stadium byl u vytržení.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, hráči Bournemouthu se snažili více držet míč, ale směrem dopředu z jejich kopaček nebezpečí hrozilo jen sporadicky.

Na poslední minuty dostal důvěru i Vladimír Coufal, aby případně pomohl zmírnit nápor hostů. Když už to vypadalo na jediný gólový zářez v zápase, opět se potvrdilo, že Cherries venku vyrábějí v poslední době penaltu za penaltou.  V nastavení tak zvýšil na konečných 2:0 Alžířan Said Benrahma proti náhradnímu brankáři Marku Traversovi, který vystřídal Neta pro zranění. Slavit už mohli oba čeští reprezentanti. West Ham si tak udobřil fanoušky a posunul se na 10. příčku.

Góly

Domácí: 45. Zouma, 90+2. Benrahma

Hosté:

Sestavy

Domácí: Fabiański – Be. Johnson, Zouma, Kehrer, Cresswell – Downes (88. Fornals), Rice (C), Souček, Benrahma – Bowen (88. Coufal), Scamacca (74. Antonio).

Hosté: Neto (46. Travers) – A. Smith (C), Mepham, Senesi – Tavernier, L. Cook, Lerma, Fredericks (57. Zemura) – Christie (57. Anthony), Billing – Solanke (45. Moore).

Náhradníci

Domácí: Aréola, Coufal, Antonio, Coventry, Fornals, Emerson, Randolph, Ogbonna, Lanzini

Hosté: Anthony, Moore, Rothwell, Stanislas, Stacey, Pearson, Stephens, Zemura, Travers

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.