Liga NHL. Zwycięska seria Boston Bruins i Edmonton Oilers

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Boston Bruiser/twitter
Hokeiści Boston Bruins odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu w NHL, wygrywając po dogrywce z Pittsburgh Penguins 6:5. Trwa też świetna seria Edmonton Oilers, którzy zanotowali piątą kolejną wygraną - tym razem z Nashville Predators 7:4.

W wyjazdowym meczu z "Pingwinami" gole dla "Niedźwiadków" z Bostonu strzeliło sześciu różnych hokeistów. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył w czwartej minucie dogrywki Szwed Hampus Lindholm, który wcześniej zaliczył trzy asysty.

"Dzisiejszy wieczór to jeden z tych, kiedy sprawy poszły po prostu po naszej myśli" - przyznał bohater spotkania.

W regularnym czasie gry w hali PPG Paints Arena jego zespół miał kłopoty, przegrywał już różnicą trzech goli - 2:5 w 32. minucie.

Dzięki szóstemu zwycięstwu z rzędu bilans Bruins wynosi obecnie 9-1 i jest najlepszy w lidze. Drużyna z Bostonu zdecydowanie prowadzi w Atlantic Division.

Problemy podopiecznych Mike'a Sullivana

Ekipa z Pittsburgha z zaledwie czterema zwycięstwami w dziesięciu meczach jest przedostatnia (siódma) w Metropolitan Division.
"Musimy znaleźć sposób na wygrywanie meczów. Mieliśmy dzisiaj okazje do zwycięstwa. Nie wykorzystaliśmy tego" – powiedział trener gospodarzy Mike Sullivan.

Edmonton Oilers na fali
Powody do zadowolenia mają kibice Edmonton Oilers. Kanadyjski zespół dzięki wygranej u siebie z Nashville Predators 7:4 (prowadził już 5:1 w drugiej tercji) odniósł piąte kolejne zwycięstwo i z bilansem 7-3 zajmuje drugą lokatę w Pacific Division.
Oilers mieli tego dnia trzech bohaterów. Evander Kane strzelił trzy gole, Connor McDavid dwa i ponadto dwie asysty, a Niemiec Leon Draisaitl zaliczył trafienie i aż cztery asysty.

Ekipie Predators nie pomogła dobra gra ich europejskich gwiazd. Szwed Filip Forsberg strzelił gola i miał dwie asysty, a Fin Mikael Granlund zaliczył dwie asysty.