Nejnovější zprávy z témat: Doprava
Kvůli nehodě dvou aut u Průhonic byla kolem 22.30 uzavřena dálnice D1 na příjezdu do Prahy. U nehody zasahují záchranáři, na místě jsou zranění. Provoz na Prahu bude podle odhadu obnovený krátce po půlnoci. (ČTK)
Na sjezdu z dálnice D8 před Prahou havarovalo dnes večer osobní auto. Podle policejního mluvčího při nehodě jeden člověk zemřel. Nájezd ve směru na Prahu je uzavřený, sdělilo Národní dopravní informační centrum.
Ve Žďáru nad Sázavou dnes odpoledne vykolejil vlak, nikdo není zraněný. Mezi Žďárem a Novým Městem na Moravě budou do 17.30 jezdit autobusy.
Při střetu dvou osobních aut u Pňovic na Olomoucku se zranilo sedm lidí, z toho pět dětí. Na místě zasahovala letecká záchranná služba, informoval dnes ČTK mluvčí hasičů Josef Koláček. Podle dopravních informací policie se nehoda stala mezi Štěpánovem a Pňovicemi, silnice je nyní uzavřena.
U Všerub na severním Plzeňsku ráno zemřel při nehodě osobního auta řidič, jeho spolucestující se zranil a skončil v nemocnici. U nehody zasahovali hasiči i policisté. Silnice I/20 je v okolí nehody uzavřena a policie dopravu odklání.
Nákladní dopravci si zřejmě za tuzemské dálnice a silnice první třídy od příštího roku připlatí. Ministerstvo dopravy chystá zvýšení sazeb mýtného pro nákladní vozidla. Základní mýto by mělo zdražit o 1,5 procenta, na silnicích první třídy by navíc měla vzrůst platba za emise. Příjmy státu z mýta by tím měly stoupnout o téměř půlmiliardu korun za rok. (České noviny)