Více
    8 C
    Czech
    Středa 24. dubna 2024

Čeští florbalisté zničili Švýcary jedenácti góly, podruhé v historii jsou ve finále MS

Trvalo to dlouhých 18 let, než se česká florbalová reprezentace probojovala opět do finále mistrovství světa. Naposledy se tak stalo v roce 2004 a podruhé nyní. V semifinálovém duelu česká skvadra naprosto zdecimovala domácí Švýcary, které zničila 11:3. Ve finále je čeká Švédsko, se kterým se o světový titul utká v neděli od 15:45.

Češi měli skvělý vstup do utkání, když už na konci druhé minuty otevřel skóre pěknou střelou Mikuláš Krbec. Švýcaři ale skóre během pár minut otočili a k úspěchu je táhla beznadějně vyprodaná Swiss Life Arena. Češi se ale vyhecovali k parádnímu výkonu a ještě do konce první části skóre opět překlopili na svou stranu zásluhou Adama Hemerky a Ondřeje Němečka.

Pár sekund po změně stran navíc poslal Čechy do dvougólového vedení Filip Langer, který ukázal, jak zkušeným hráčem je. Počkal si na mezeru mezi obráncem a gólmanem domácího výběru a trefil se naprosto přesně. Výběru Jaroslava Berky navíc parádně vycházela i další část druhé třetiny. Postupně se trefili Jiří Besta, přesilovku nádhernou dělovkou do šibenice využil Filip Forman a na 7:2 zvyšoval skvěle hrající bek Adam Hemerka.

Švýcaři ještě do druhé přestávky dokázali rozdíl snížit zásluhou druhé branky Patricka Mendelina, ale i tak šli čeští hráči do třetí třetiny s luxusním čtyřgólovým náskokem. A ten si v klidu pohlídali. Domácí sice měli optický tlak, ale k žádným extra velkým šancím se nedostávali. Čeští hráči parádně blokovali jednu střelu na druhou a když nějaká už přes hradbu těl prošla, zastavil ji skvěle chytající Bauer.

Češi hráli s naprostým přehledem a v posledních jedenácti minutách svému soupeři nasázeli ještě čtyři branky. Góly dávali Martin Tokoš, Marek Beneš, Filip Forman a jako poslední se prosadil Jiří Besta. Čeští florbalisté tak zvítězili 11:3, což je nejvyšší výhra nad Švýcarskem v historii a v neděli od 15:45 se utkají o titul s obhájcem ze Švédska.

„Určitě jsme spokojení, je to obrovská satisfakce. My jsme se na to ale připravovali a věděli jsme, co chceme. Nebáli jsme se o tom mluvit nahlas, což mohlo vytvářet trochu tlak, ale musí se to pojmenovat. Zatím jsme splnili ale jen jeden dílčí krok,“ prozradil po utkání hlavní trenér Jaroslav Berka.

„Kluci ukázali fantasticky silnou hlavu. Švýcaři hráli přímočaře, nahazovali balony a snažili se to tam nějakým způsobem doklepat. Stačilo si na to ale zvyknout a my jsme si pak odražené balony stahovali pro sebe. Pak už byla pouze otázka času, zda je z jejich chyb dokážeme potrestat, což se potom dělo. Je to styl hry, na který se těžko připravuje, ale kluci to zvládli perfektně a pak se drželi plánu,“ chválil lodivod českého týmu.

Sledujte nás na sítích

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.