zklepy.pl
Image default

Puchar Kontynentalny nie dla Unii. Gospodarze zamknęli drogę do superfinału

Porażka z HK Nitra zamknęła drogę Re-Plast Unii Oświęcim do superfinału Pucharu Kontynentalnego. Biało-niebiescy przegrali 1:2 i zajęli trzecie miejsce w grupie.

Po wczorajszej porażce z Asiago Hockey (3:4), Re-Plast Unia Oświęcim znalazła się na musiku i musiała zwyciężyć z HK Nitra, jeśli chciała myśleć o awansie do decydującej fazy Pucharu Kontynentalnego. Biało-niebiescy stanęli przed nie lada wyzwaniem, wszak gospodarze suchą stopą przeszli przez dwa pierwsze spotkania.

Już pierwsza tercja potwierdziła, iż ekipa z kraju nitrzańskiego nie zamierza zatrzymywać tempa. Podopieczni Nika Zupančiča pozostawali jednak skupieni, a pierwsze 20 minut nie przyniosło trafienia.

Ten stan zmienił się dopiero w 25. minucie. Gospodarze przeprowadzili składną akcję, którą zdołał sfinalizować Jozef Baláž. Pomimo dogodnych okazji, nie udało im się jednak pójść za ciosem. Sytuację tę wykorzystali przedstawiciele Polskiej Hokej Ligi. Podczas gry w przewadze, Michael Cichy otrzymał krążek na buliku i strzałem z nadgarstka napoczął bilans strat Matta O’Connora. W tej odsłonie biało-niebieskim jeszcze dwukrotnie przyszło grać w „power-playu”, ale nie udało się przekuć tego w kolejne trafienia.

Na sześć minut przed końcem spotkania decydujące trafienie zdobył Martin Bodák. Skorzystał on na dograniu Jakuba Lacki i strzałem ze slotu pokonał Kevina Lindskouga. Oznacza to, iż awans do superfinału wywalczyli gospodarze, a także wczorajsi pogromcy Unii z Asiago.

Re-Plast Unia Oświęcim – HK Nitra 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
0:1 – Jozef Baláž – Marek Tvrdoň, Sebastián Čederle (24:14),
1:1 – Michael CichyTeddy Da Costa, Pawło Padakin (33:58, 5/4),
1:2 – Martin Bodák – Jakub Lacka (53:54)

Unia: Lindskoug – GraborenkoPanhełow-JułdaszewDa CostaCichySzczechura  – JerofejevsDiukowAhopelto, DziubińskiPadakin – JākobsonsBezuškaSołtysKrzemieńS. Kowalówka – M. NoworytaP. NoworytaPrusakWanatLaakso.
Trener: Nik Zupančič.

Nitra: O’Connor – Mezei, Donaghey; Morrison, Duke, Sýkora – Erkamps. Gajdoš; Čederle, Baláž, Tvrdoň – Švarný, Bodák; Solenský, Buncis, Molnár – Pupák, Pekarcik; Lacka, Mykłucha, Knies.
Trener: Tomáš Chrenko.