zklepy.pl
Image default

Trzy gwiazdy 22. kolejki – Bálizs, Kogut, Fučík

Za nami 22. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Sprawdźcie, kogo i za co wyróżniliśmy mianem gwiazdy kolejki?

3. gwiazda: Tomáš Fučík (GKS Tychy) – 40 obronionych strzałów – 97,5% skuteczności

Niezwykle zacięte były “Górnicze derby”, w których GKS Tychy wygrał na wyjeździe z mistrzem Polski z Katowic. Spora w tym zasługa Tomáša Fučíka. Czeski golkiper obronił aż 40 z 41 strzałów na swoją bramkę, wielokrotnie ratując swój zespół od utraty bramki. W tym meczu czeski golkiper przypominał siebie z najlepszych występów w barwach czy to JKH, czy Lotosu PKH Gdańsk.

2. gwiazda: Patryk Kogut (Zagłębie Sosnowiec) – 3 gole

Zagłębie Sosnowiec przerwało serię porażek i w końcu zaznało smaku zwycięstwa, pokonując KH Energę Toruń aż 6:1. Trzy gole zdobył Patryk Kogut, kompletując hat-tricka. Dla wychowanka Naprzodu Janów był to dopiero drugi taki wyczyn w jego karierze. Na szczególne uznanie zasługuje jego trafienie w osłabieniu, kiedy powalczył w tercji rywali, odzyskał krążek, a następnie posłał go w samo okienko. Naprawdę doskonały występ. Co ciekawe, Kogut pierwszego hat-tricka w karierze zdobył w barwach…KH Energi Toruń w sezonie 2021/22.

1. gwiazda: Bence Bálizs (JKH GKS Jastrzębie) – 29 obronionych strzałów – czyste konto

Był to mecz rozgrywany awansem w połowie października, z uwagi na fakt, że Re-Plast Unia Oświęcim uczestniczyła w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego. Zakończył się on piłkarskim wynikiem 1:0 dla jastrzębian, w czym spora zasługa węgierskiego golkipera Bencego Bálizsa. Bramkarz JKH obronił wszystkie 29 strzałów na swoją bramkę, zachowując czyste konto. Dodajmy, że Bálizs jest absolutnym rekordzistą i w tym sezonie ta sztuka udała mu się już sześciokrotnie!