zklepy.pl
Image default

I znów 3:1. GieKSa lepsza od STS-u

GKS Katowice pokonał Marmę Ciarko STS Sanok 3:1. Taki sam wynik padł także w poprzednim meczu tych drużyn. Pragmatyczni gospodarze wykorzystali do błędy sanoczan, notując drugie zwycięstwo z rzędu.

Niedzielny mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli katowiczanie, którzy już po 69 sekundach objęli prowadzenie. Joona Monto trącił krążek po strzale Shigekiego Hitosato i zaskoczył Dominika Salamę. Później gospodarze mieli kilka dogodnych okazji, głównie podczas gry w przewadze, ale nie potrafili ich zamienić na kolejne trafienia.

Sanoczanie odgryzali się głównie po kontrach lub w grze w przewadze. Najbliżej wyrównania był Jere Karlsson. Po jego strzale krążek zaliczył jeszcze rykoszet i uderzył w poprzeczkę. Wcześniej bliski zdobycia gola był także Bartosz Fraszko, ale nie wykorzystał akcji sam na sam z sanockim bramkarzem.

W drugiej tercji zbyt kombinacyjnie grali gospodarze, którzy chcieli koronkowo wykończyć akcje. Zmarnowane okazje się zemściły i z kontrą 2 na Johna Murray’a ruszyli Sami Tamminen z Damianem Gindą. Fin dograł do młodego Polaka, a ten strzałem od słupka wyrównał wynik spotkania. Po tym trafieniu sanoczanie się rozochocili i częściej atakowali. To rozjuszyło katowiczan, którzy w końcówce drugiej partii zaczęli zaciekle szukać drugiego gola. Raz po raz kotłowało się pod bramką Salamy, ale ten nie dał się pokonać i o wszystkim miała zadecydować trzecia tercja.

W niej szybko cios zadali mistrzowie Polski, powtarzając wyczyn z pierwszej odsłony. Tym razem rozklepaną defensywę i bramkarza STS-u pokonał Christian Blomqvist. Gospodarze umiejętnie kontrolowali przebieg gry i nie dopuszczali przyjezdnych do sytuacji bramkowych. W 57. minucie stempel na zwycięstwie postawił Fraszko, pokonując Salamę mocnym strzałem ze slotu.

GKS Katowice – Marma Ciarko STS Sanok 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
1:0 – Joona MontoShigeki Hitosato, Patryk Wajda (01:09),
1:1 – Damian GindaSami Tamminen (30:34),
2:1 – Christian BlomqvistTeemu Pulkkinen, Matias Lehtonen (42:21),
3:1 – Bartosz FraszkoGrzegorz Pasiut, Brandon Magee (56:52).

GKS Katowice: MurrayRompkowskiKoluszFraszkoPasiutMageeMikkola, Musioł; Pulkkinen, LehtonenBlomqvistKruczekWajdaOlssonMontoHitosato – Maciaś, WanackiBepierszczSmalKrężołek.
Trener: Jacek Płachta.

STS: Salama Łysenko, Biłas; Dulęba, Tamminen, HeikkinenKarlsson, Valtola; E. Lorraine, Sienkiewicz, HarilaHöglund, Tołstuszko; Filipek, Mocarski, MiccoliDobosz, Ginda.