zklepy.pl
Image default

Mecz niewykorzystanych szans. Złoty gol Patryka Wronki

Wiele zmarnowanych sytuacji, indolencja strzelecka i doskonałe interwencje bramkarzy – to skrót meczu Comarch Cracovii z JKH GKS-em Jastrzębie. 2:1 wygrali go gospodarze po bramce Patryka Wronki w dogrywce.

Prowadzenie w niedzielnym meczu objęli goście. Za sprawą Josefa Mikyski to brązowi medaliści z poprzedniego sezonu po 1. tercji schodzili do szatni z korzystnym wynikiem. Choć był to niezwykle otwarty mecz, oba zespoły oddawały wiele strzałów, to bramkarze pokazywali swój kunszt. Gospodarzom nie udało się także wykorzystać dwóch szans do gry w liczebnej przewadze.

Miejscowi dopiero w drugiej tercji znaleźli sposób na Bence Bálizsa. Vojtěch Polák urwał się prawym skrzydłem i strzałem w samo okienko doprowadził do wyrównania. Później obie ekipy znów miały wiele sytuacji bramkowych, ale albo szwankowała skuteczność, albo świetnie spisywali się bramkarze. Trzeba też wspomnieć, że czasem w sukurs przychodziło im obramowanie bramki.

Ostatnie 20 minut miało przynieść rozstrzygnięcie, ale zamiast tego hokeiści obu ekip zaprezentowali kompletną indolencję strzelecką, marnując doskonałe okazje. Na nic były też okresy gier w liczebnej przewadze. Potrzebna była zatem dogrywka. W niej rozstrzygnięcie nadeszło już po 43 sekundach, gdy bramkę zdobył Patryk Wronka. To trafienie należy jednak zapisać na konto węgierskiego bramkarza JKH, który sygnalizowany strzał przepuścić pomiędzy parkanami.

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 2:1 po dogrywce (0:1, 1:0, 0:0, d. 1:0)
0:1 – Josef MikyskaJosef Švec, Mark Kaleinikovas (08:40),
1:1 – Vojtěch PolákDamian Kapica (25:02),
2:1 – Patryk WronkaVojtěch Polák, Jiří Gula (60:43, 3/3).

Cracovia: Zabolotny – KinnunenJežekKasperlíkRácSawicki – ŠaurGulaWronkaPolákKapicaKrejčíBdžochNěmecRačukMichalski – DziurdziaHusák; BrynkusCsamangóArrak.
Trener: Rudolf Roháček.

JKH:Bálizs – KostekViinikainenUrbanowiczPaśFreidenfelds GórnyJansonsKaleinikovasMikyskaŠvec – ŠevčenkoBrykPelaczykJaroszSiņegubovs – Kamienieu, Horzelski;  R. NalewajkaŁ. NalewajkaPłachetka.
Trener: Róbert Kaláber.