Vítězi «100 Km dei Campioni» 2022 Bartolini a Baldassarri

Vítězi 8. ročníku «100 Km dei Campioni » se na MotoRanchi Valentina Rossiho v Tavullii stali překvapivě Elia Bartolini a Lorenzo Baldassarri. Favorizovaná dvojice a obhájci loňského vítězství Valentino Rossi a Luca Marini dojeli jako druzí.

Stupně vítězů dokompletovali další Italové Celestino Vietti a Niccolò Antonelli.

Letošní závod «100 Km dei Campioni» musel být o den ze soboty přeložen kvůli špatnému počasí na neděli, a tak se závodilo - ostatně jako vždy - až v neděli. Luca Marini vyhrál v pátek závody «American Race» a byl se svým bratrem Valentinem Rossim velkým favoritemi hlavního závodu «100 Km dei Campioni ».

Z druhé pozice časem 4:04,926 min vystartovali do závodu na 100 km pozdější vítězové a bývalí členové Academy VR46 Elia Bartolini a Lorenzo Baldassarri a stali se letošními vítězi. Za stupni vítězů skončili čtvrtí Migno-Morbidelli, Top-5 dokompletovali Bezzechi a mistr světa MotoGP Bagnaia.