Test WSBK – První den byl v Jerezu nejrychlejší Razgatlioglu, König je osmnáctý

Středa byla prvním dnem privátních testů týmů MS superbiků. Dvoudenní test je v Jerezu a na dráze byla většina závodníků superbikového šampionátu. Nejrychlejším jezdcem prvního dne je Toprak Razgatlioglu (Yamaha), Čech Oliver König (Kawasakiú, který nastupuje do své druhé sezony WSBK, zajel osmnáctý čas. Testovali také jezdci z MS supersportů z nichž byl nejrychlejší Niccolo Bulega (Ducati).

Nejrychlejším jezdcem prvního dne testování v Jerezu byl Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK), který nastavil maximum na hodnotu 1'38,597 sekundy. Turek testoval novou kyvnou vidlici své Yamahy a byl o 0,255 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati). Úřadující mistr světa zvládl během dne 88 kol s tím, že odpoledne havaroval v první zatáčce. Motorku ale dokázal dostat zpět do boxů. Ital Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati), byl třetí nejrychlejší, 0,643 sekundy za prvním Razgatlioglem.

První pětici nejrychlejších uzavírá dvojice tovární stáje Kawasaki Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) a Alex Lowes (Kawasaki Racing Team). Rea testoval až odpoledne a byl sedm desetin od maxima dne, Lowes v závěru dne ztrácel přes jednu sekundu.

Velmi dobře si vedl Danilo Petrucci (Barni Spark Racing Team), jehož čas 1'39,790 sekundy byl šestý nejrychlejší. Ital zvládl 53 kol a ukázal, že je třeba s ním počítat. Také devátý čas nováčka Dominique Aegertera (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team) byl příjemným překvapením prvního dne testování. Český závodník Oliver König (Orelac Racing Verdnatura) zajel 68 kol s nejlepším časem 1'41,630 sekundy, což bylo o tři sekundy pomalejší maximum než v případě prvního Razgatliogla.