VIDEO V Česku volajú po zmenách: Šialenosť hrať v takýchto podmienkach, diváci sú hrdinovia!

Tréner Bohemiansu Jaroslav VeselýTréner Bohemiansu Jaroslav Veselý Zdroj: Profimedia

PRAHA - Českí tréneri Jaroslav Veselý a Jiří Jarošík sa po stretnutí 17. kola prvej Českej ligy medzi Bohemians Praha 1905 a Teplicami (2: 0) zhodli, že januárový termín nie je pre futbal ideálny. Podľa oboch koučov sa na ťažkom teréne nedá hrať kombinačne a zložité podmienky majú za následok aj množstvo zranení hráčov. Zápas si nemôžu naplno vychutnať ani fanúšikovia.

Stretnutie vo vršovickom Dolíčku rozhodol trefami v 55. a 74. min striedajúci útočník David Puškáč. Gólovým momentom predchádzal hlavne bojovný prvý polčas s viacerými zraneniami. Počas rozcvičky vypadol zo zostavy záložník Ján Morávek a úvodné dejstvo nedohral ani obranca Antonín Křapka. Na druhej strane musel vystriedať už vo štvrtej minúte obranca Tomáš Vondrášek a v polčasovej pauze zostal v kabíne záložník Tomáš Kučera.

Fanúšikovia hrdinami

"Prvý polčas všeobecne veľa krásy a zaujímavých momentov neponúkol, skôr súboje, zranenia a vynútené striedania. Bolo tam veľa nepresností," poznamenal Veselý na tlačovej konferencii.

"Pripisujem to terénu, ale ťažko niekomu niečo vyčítať. Trávnikári robia maximum, ale keď nie je vegetácia, tak nemôžeme chcieť zelenú trávu," povedal kouč Bohemians.

Veselý ocenil 3312 fanúšikov, ktorí si napriek teplote pod nulou našli cestu na tribúny. Napriek tomu išlo o jasne najnižšiu domácu návštevu na stretnutí "Klokanov" v ligovej sezóne.

"Obdivujem každého, kto v tomto mraze prišiel na futbal, sú to pre mňa hrdinovia. Ani som nečakal takú návštevu. Za mňa je šialenosť hrať v takýchto podmienkach, s kombinačnou hrou to nemá veľa spoločného," poznamenal tréner piateho celku neúplnej tabuľky.

Súhlasil s ním aj Jarošík, podľa ktorého ale bola hracia plocha vzhľadom na ročné obdobie ešte prijateľná.

Tieto zápasy nikomu nechutia

"Sami sme trénovali pred týmto zápasom na tráve len raz. Tieto zápasy nikomu nechutia, fanúšikom ani hráčom. Veľká zima, ťažký terén, zle sa na tom kombinuje," uviedol bývalý reprezentant, podľa ktorého by bolo možné riešenie posunúť začiatok jarnej súťaže a zaviesť niektoré vložené kolá uprostred týždňa.

Niekdajšieho reprezentanta po stretnutí nemrzel len výsledok, ale aj veľký počet zranených hráčov. Okrem dnešných Vondráška s Kučerom sú mimo hry aj záložníci Robert Jukl s Danielom Trubačom, ktorí tvoria s Kučerom kompletný obvyklý stredový rad "Sklárov". O týždeň proti Baníku Ostrava navyše nemôže kvôli štyrom žltým kartám hrať ofenzívna opora Abdallah Gning.

"Keď nám vypadnú zo zostavy traja záložníci, tak je to na našej hre poznať. Je to aj o šírke kádra, Bohemka mohla prestriedať a zmeniť ráz zápasu. Ale nechcem sa na to vyhovárať," dodal Jarošík, ktorého tím je na 12. mieste.

Viac o téme: Jiří Jarošík Teplice Bohemians Praha 1905 Jaroslav Veselý
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, Športky