Erik Černák

Erik Černák Zdroj: reuters

Slováci v NHL: Erik Černák nedohral kvôli slovnej roztržke, nestihol sa ani pobiť

ŠPORT.sk • 29. jan 2023 o 08:13
V zápasoch zámorskej NHL v noci zo soboty na nedeľu bol v akcii iba jediný Slovák - obranca Erik Černák. Jeho Tampa Bay Lightning zvíťazila doma nad Los Angeles Kings 5:2. „Blesky” triumfovali tretíkrát v sérii a vo Východnej konferencii majú piatu najlepšiu bilanciu.

Slovenský obranca v službách Tampy Bay Lightning Erik Černák v noci nedohral zápas s Los Angeles Kings. Z ľadu sa však v 19. minúte tretej tretiny neporúčal kvôli zraneniu, ale kvôli trestu do konca zápasu. Desaťminútový osobný trest si vyslúžil pre slovnú roztržku s Phillipom Danaultom, ktorý sa z ľadu porúčal taktiež. Obaja „kohúti” nestihli zhodiť ani rukavice. Slovenský bek nastupoval na ľad v tretej obrannej dvojici spoločne s Ianom Coleom. V akcii napokon strávil 17:47 minúty, z čoho 1:38 minúty bolo v oslabeniach. Za ten čas stihol raz vystreliť na bránku a rozdal aj 5 bodyčekov, čo bolo najviac nielen v tíme „bleskov”, ale aj v celom zápase.

Slovenský útočník Juraj Slafkovský naďalej absentuje v zostave Montrealu Canadiens. Draftová jednotka nedohrala ešte 16. januára duel na ľade New Yorku Rangers. Následné lekárske vyšetrenia odhalili, že zranenie v dolnej časti tela si síce nevyžiada operačný zákrok, ale bude mimo hry 3 mesiace. Dnešný domáci duel s Ottawou Senators bol v poradí šiesty, ktorý vynechal.