Fotbalisté Elche zaskočili 3:1 Villarreal a poprvé v ligové sezoně zvítězili 3:1

foto Fotbal - ilustrační foto.

Madrid - Fotbalisté Elche ve 20. kole porazili 3:1 o poháry bojující Villarreal a poprvé v probíhající sezoně španělské ligy zvítězili. Hattrickem o výhře posledního celku tabulky rozhodl Pere Milla.

Na jeho první gól ještě hosté dokázali reagovat zásluhou Morena, ale na dva proměněné pokutové kopy už Villarreal odpověď nenašel. Elche přesto patří v tabulce nadále poslední místo s propastným odstupem 11 bodů od příček zajišťujících záchranu. Villarreal je pátý.

Atlético Madrid doma nezvládlo roli favorita a s předposledním Getafe jen remizovalo 1:1. Čtvrtý celek tabulky poslal do vedení v 60. minutě Correa, ale za hosty osm minut před koncem srovnal z penalty Ünal.

Betis prohrál 3:4 v přestřelce s Celtou Vigo a zaváhal v boji o pohárové příčky. Sevillský celek sice v první půli dvěma góly otočil skóre, ale na 2:2 před přestávkou srovnal Veiga, který navíc krátce po pauze zvýšil na 3:2.

Čtvrtý gól Celty zaznamenal v 69. minutě Aidoo, a i když šest minut před koncem zápas zdramatizoval úspěšnou penaltou Fekir, vyrovnat už Betis nestihl. V nastavení navíc přišel o vyloučeného Felipeho a může přijít o šestou příčku, která jako poslední zaručuje poháry.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Espaňol Barcelona - Pamplona 1:1 (59. Braithwaite - 45. Budimir), Elche - Villarreal 3:1 (3., 45.+3 a 52. obě z pen. Milla - 22. Moreno), Atlético Madrid - Getafe 1:1 (60. Correa - 83. Ünal z pen.), Betis Sevilla - Celta Vigo 3:4.