Fotbalisté AS Řím porazili Empoli 2:0 a dotáhli se na druhý Inter Milán

foto Utkání 21. kola italské ligy AS Řím - Empoli, 4. února 2023. Tammy Abraham z AS Řím stříli hlavou gól.

Řím - Fotbalisté AS Řím zvítězili doma v 21. kole italské ligy nad Empoli 2:0 a bodově se dotáhli na druhý Inter Milán. "Nerazzurri" ale mají k dobru nedělní derby s obhájcem titulu AC Milán.

Tři body domácím zařídili už během první šestiminutovky Ibaňez s Abrahamem, oba góly padly po rohových kopech Dybaly. Římané mají na třetí příčce 40 bodů stejně jako Inter.

Oba je mohlo o bod přeskočit Bergamo, které ale prohrálo 0:1 v Sassuolu. Atalanta ve 30. minutě přišla o vyloučeného obránce Maehleho a domácí početní výhodu využili v 55. minutě, kdy se prosadil Lauriente. V nastavení ještě dostal druhou červenou kartu hostující Muriel.

Bergamu, které prohrálo po pěti zápasech, patří v tabulce Serie A šestá příčka. Lombardský celek má na kontě 38 bodů stejně jako pátý AC Milán a čtvrté Lazio Řím, které se v neděli představí ve Veroně.

Sassuolo navázalo na výhru 5:2 nad AC Milán z předchozího kola a se ziskem 23 bodů mu patří 15. příčka. Od pásma sestupu mají "Neroverdi" už desetibodový odstup.

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Cremona - Lecce 0:2 (58. Baschirotto, 69. Strefezza), AS Řím - Empoli 2:0 (2. Ibaňez, 6. Abraham), Sassuolo - Bergamo 1:0 (55. Lauriente).