Fruhvirtová korunovala skvělý den českých tenistek: čtyři postupy na turnaji v Dubaji

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 2. 2023 16:02
Parádní den prožily české tenistky na turnaji v Dubaji. Úspěšný vstup do lukrativního klání prožily Petra Kvitová, Barbora Krejčíková, Marie Bouzková i Linda Fruhvirtová.
Linda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová | Foto: Reuters

Šampionka z roku 2013 Kvitová zvítězila ve větrném počasí nad Italkou Martinou Trevisanovou hladce 6:2, 6:1, Bouzková přehrála Američanku Sofii Keninovou dvakrát 6:1, Krejčíková porazila Rumunku Irinu-Camelii Beguovou 6:4, 6:2 a teprve sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová zdolala Danielle Collinsovou z USA 6:3, 6:4.

Dvaatřicetiletá Kvitová, která je v Dubaji coby světová třináctka dvanáctou nasazenou hráčkou, přehrála Trevisanovou za 69 minut. V úvodním setu se sice ve větru trápila na podání, nasbírala pět dvojchyb a dvakrát o servis přišla, soupeřka si ale nedokázala podání udržet ani jednou.

Ve druhé sadě už se česká hráčka srovnala, při svém servisu ztratila jen tři fiftýny a suverénně postoupila do 2. kola.

Sedmadvacetiletá Krejčíková sice vstoupila do zápasu ztrátou podání, v závěru úvodního setu ale vývoj utkání otočila. Od stavu 3:4 vyhrála šest gamů v řadě a soupeřku už zpět do hry nepustila. Po hodině a 35 minutách proměnila při jejím servisu třetí mečbol.

O postup do osmifinále se finalistka z roku 2021 utká s Ruskou Darjou Kasatkinovou, která má na úvod coby turnajová sedmička volný los.

Bouzková si proti Keninové připsala teprve druhé letošní vítězství na okruhu WTA. Američance, která v turnaji startovala na divokou kartu, nedala 26. hráčka žebříčku šanci a postoupila za 63 minut.

Ve 2. kole se utká s další grandslamovou vítězkou, její soupeřkou bude loňská wimbledonská šampionka Jelena Rybakinová, nebo vítězka US Open 2019 Bianca Andreescuová.

Starší ze sester Fruhvirtových, která rovněž dostala od pořadatelů divokou kartu, přehrála často chybující Collinsovou bez větších problémů. V prvním setu porazila někdejší světovou sedmičku hladce za 34 minut, ve druhém sice dvakrát přišla o podání, vždy ale dokázala okamžitě vyrovnat a zápas dotáhla k vítězství.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 2,788.468 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Krejčíková (ČR) - Beguová (Rum.) 6:4, 6:2, Kvitová (12-ČR) - Trevisanová (It.) 6:2, 6:1, Bouzková (ČR) - Keninová (USA) 6:1, 6:1, L. Fruhvirtová (ČR) - Collinsová (USA) 6:3, 6:4, Samsonovová (14-Rus.) - Badosaová (Šp.) 6:7 (3:7), 7:6 (7:5), 6:4, Tomovová (Bulh.) - Kanepiová (Est.) 6:3, 6:1, Anisimovová (USA) - Zvonarevová (Rus.) 6:3, 6:2, Čeng Čchin-wen - Čang Šuaj (obě Čína) 6:3, 6:1, Keysová (USA) - Paoliniová (It.) 6:1, 6:1, Jastremská (Ukr.) - Cornetová (Fr.) 6:2, 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo: Vondroušová, Kalinská (ČR/Rus.) - Melicharová-Martinezová, Perezová (5-USA/Austr.) 3:6, 6:3, 16:14.