Boston - Buffalo 7:1Češi v ráži, Boston má rekord! Lauko dal dva góly, Pastrňák přidal tři body

Když se daří, tak se daří. Hokejisté Bostonu jsou v laufu a v zámořské NHL vyhráli už devátý zápas v řadě. Ve čtvrtek jejich herní pohodu odneslo Buffalo, které si z domovské areny Bruins odvezlo debakl 1:7. David Pastrňák se po podpisu snového kontraktu blýskl stejně jako Dmitrij Orlov třemi body (1+2), Jakub Lauko přidal dvě branky. Jednou se trefil i Pavel Zacha (1+1) a David Krejčí zaznamenal dvě asistence.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Češi ve službách Bostonu zařídili proti Buffalu čtyři gólyVideo: sntv

Bruins po další výhře jako první tým v zámořské soutěži překonali hranici 100 bodů a povedli se jim to vůbec nejrychleji v historii. K pokoření magické mety potřebovali 61 zápasů a vylepšili tak dosavadní rekord Montrealu, který v sezoně 1976/77 ke stovce potřeboval 62 duelů.

„Osobně to pro mě není nějak významné," usmíval se kouč Bostonu a rodák z Montrealu Jim Montgomery. „Snažíme se udržet herní pohodu a podle všeho se nám to daří. Je úžasné sledovat kluky na ledě, jak chtějí dokázat velké věci. Když vezmu v potaz, jaké soupeře jsme teď měli, tak je to vážně ohromující," dodal Montgomery.

I přes jednoznačný výsledek se čekalo na první gól do 33. minuty, ve které využil přesilovou hru Dmitrij Orlov. U jeho trefy si připsal Pastrňák druhou asistenci. Za 86 sekund zvýšil Lauko z dorážky a z gólu se v NHL radoval poprvé od 1. listopadu.

Boston jako největší favorit na Stanley Cup? Příspěvek z pořadu PříklepVideo: Sport.cz

Po dvou akcích české řady zvýšil Boston ve třetí třetině na 4:0. U třetí branky získal Pastrňák u modré čáry puk, poslal jej mezi kruhy Krejčímu a ten vylepšil bekhendovou přihrávkou pozici po pro Zachu. Pro něj už nebyl problém zakončit souhru do odkryté branky a skóroval ve třetím utkání za sebou.

Pastrňák pro přihrávkách Zachy a Krejčího potrestal v 55. minutě předčasnou hru Buffala bez gólmana. Havířovský rodák tak oslavil stylově novou osmiletou smlouvu, kterou klub oznámil v den zápasu.

Ve zbytku utkání se ještě roztrhl s góly pytel. Nejdříve vstřelil čestný gól Buffala Casey Mittelstadt. Boston odpověděl trefami Patrice Bergerona, Connora Cliftona a skóre uzavřel v poslední minutě z další dorážky Lauko.

Ve zbývajících zápasech čtvrtečního programu se čeští hráči už zapisovali jako asistenti. Filip Zadina připravil jeden gól Detroitu, který podlehl doma Seattlu 4:5 v prodloužení. David Kämpf přispěl přihrávkou k výhře Toronta 2:1 v Calgary. Radko Gudas přihrál na jedinou branku Floridy, která prohrála s Nashvillem 1:2. Petr Mrázek chytil 31 z 34 střel při porážce Chicaga 2:5 s Dallasem.

Detroit hrál poprvé bez Filipa Hronka, jehož vyměnil o den dříve do Vancouveru, a dotahoval ztrátu 0:1, 1:3 a 3:4. Zadina vymyslel gól na 3:3. Český útočník na sebe navázal pozornost obránce i brankáře a bekhendem přihrál zadovkou mezi kruhy Jonatanovi Berggrenovi, který zakončil akci do prázdné. O výhře Seattlu rozhodl v prodloužení svou druhou trefou v zápase Oliver Bjorkstrand. Dva góly vítězů dal i Jarred McCann. V sestavě Detroitu scházel Jakub Vrána.

Calgary, z jehož střídačky sledoval zápas Daniel Vladař, udeřilo ve třetí minutě. Prosadil se Blake Coleman. Kämpf vybojoval při vyrovnávací brance puk pro Mitchella Marnera a zápas rozhodl ve 43. minutě Calle Järnkrok.

Nashville dostal v úvodní třetině do dvoubrankového trháku Matt Duchene a John Leonard. Florida ve zbytku zápas přestřílela soupeře 24:11, ale už jen snížila. Gudas založil přečíslení, v němž upravil Brandon Montour po přihrávce Ryana Lomberga na konečných 1:2.

Dallas převedl klíčovou akci v úvodní minutě třetí třetiny, v níž Jamie Benn překonal Mrázka z předbrankového prostoru a poslal týmu potřetí do vedení. Zbývající dvě trefy padly při risku Chicaga bez gólmana. Hlavním strůjcem výhry Dallasu byl Roope Hintz, autor hattricku. Českého gólmana překonal dvakrát v přesilových hrách a v závěru zpečetil výhru do prázdné branky.

"Nějaké přihrávky se nám nepovedly, ale bojovali jsme až do konce a Mrázek chytal skvěle. Dal nám šanci vyhrát. I po těch změnách si myslím, že jsme byli vyrovnaným soupeřem," řekl obránce Chicaga Seth Jones.

Na mysli měl například dlouholetého lídra Patricka Kanea, který si ve čtvrtek odbyl premiéru v dresu New York Rangers. Zápas mu pokazila Ottawa, která otočila ve třetí třetině skóre z 2:3 na konečných 5:3. K výhře pomohl dvěma góly Derick Brassard a ozdobil tím svůj tisící start v NHL. Kane strávil na ledě téměř 20 minut, vyslal čtyři střely, ale připsal si jen dva záporné body.

Boston - Buffalo 7:1 (0:0, 2:0, 5:1)
Branky: 34. a 60. LAUKO, 33. Orlov (PASTRŇÁK), 49. ZACHA (KREJČÍ, PASTRŇÁK), 55. PASTRŇÁK (KREJČÍ, ZACHA), 57. Bergeron, 58. Clifton - 55. Mittelstadt. Střely na branku: 42:27. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Swayman, 2. PASTRŇÁK, 3. Orlov (všichni Boston).
Detroit - Seattle 4:5 v prodl. (2:3, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 4. Chiarot, 19. Erne, 23. Berggren (ZADINA), 35. Walman - 2. a 13. McCann, 6. a 64. Bjorkstrand, 27. Schwartz. Střely na branku: 29:37. Diváci: 18 289. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand, 2. McCann (oba Seattle), 3. Walman (Detroit).
Florida - Nashville 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 24. Montour (GUDAS) - 13. Duchene, 20. Leonard. Střely na branku: 31:23. Diváci: 16 660. Hvězdy zápasu: 1. Lankinen, 2. Josi (oba Nashville), 3. Montour (Florida).
NY Rangers - Ottawa 3:5 (1:0, 2:2, 0:3)
Branky: 7. Kreider, 33. Trouba, 35. Tarasenko - 31. a 42. Brassard, 30. Pinto, 44. Giroux, 58. Stützle. Střely na branku: 32:34. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Giroux (oba Ottawa), 3. Zibanejad (NY Rangers).
Tampa Bay - Pittsburgh 4:5 v prodl. (1:0, 1:3, 2:1 - 0:1)
Branky: 6. Colton, 30. Point, 41. Stamkos, 56. Hedman - 27. a 27. Petry, 36. a 63.- Zucker, 47. O´Connor. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Petry, 2. Carter (oba Pittsburgh), 3. Point (Tampa Bay).
Chicago - Dallas 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)
Branky: 16. Guttman, 21. S. Jones - 11., 18. a 60. Hintz, 41. Jamie Benn, 59. Lindell. Střely na branku: 21:36. PETR MRÁZEK odchytal 58:15 minuty, inkasoval tři branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,2 procenta. Diváci: 17 612. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. Heiskanen, 3. Jamie Benn (všichni Dallas).
Calgary - Toronto 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Coleman - 28. Marner (KÄMPF), 43. Järnkrok. Střely na branku: 26:34. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Marner (Toronto), 2. Markström (Calgary), 3. Järnkrok (Toronto).
Vancouver - Minnesota 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 15. Boeser - 1. a 24. Kaprizov. Střely na branku: 22:36. Diváci: 18 903. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov (Minnesota), 2. Demko (Vancouver), 3. Fleury (Minnesota).
Los Angeles - Montreal 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 28. Iafallo, 48. Vilardi, 49. Kopitar - 10. J. Anderson, 50. Gurjanov. Střely na branku: 33:21. Diváci: 16 974. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi, 2. M. Anderson, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).
San Jose - St. Louis 3:6 (2:0, 0:4, 1:2)
Branky: 4. Barabanov, 7. Couture, 47. Lorentz - 23. Parayko, 26. Kyrou, 30. L. Brown, 39. B. Schenn, 55. Pitlick, 58. Kapanen. Střely na branku: 25:23. Diváci: 12 290. Hvězdy zápasu: 1. Bučněvič, 2. Parayko, 3. Alexandrov (všichni St. Louis).