Ostrava - Jihlava

Nosková při své premiéře v Indian Wells postoupila do 2. kola

Linda Nosková postoupila při premiérovém startu na prestižním turnaji v Indian Wells do druhého kola. Osmnáctiletá hráčka porazila v úvodním kole Rumunku Irinu-Camelii Beguovou 7:6, 6:1. O účast ve třetím kole se Nosková utká s domácí Amandou Anisimovovou, která měla na úvod jako 31. nasazená hráčka volný los.

Linda Nosková
zdroj: AP autor: Kelly Barnes

Nosková musela proti zkušené soupeřce v úvodním setu dotahovat, manko 1:3 ale rychle zlikvidovala a vyrovnaný souboj pak rozhodl tie-break. V něm sice česká hráčka čelila za stavu 6:7 setbolu, dokázala ho ale odvrátit a sama pak svoji druhou šanci získat úvodní sadu po 65 minutách využila.

V psychické pohodě na rozdíl od soupeřky Nosková vstoupila i do druhého setu. Rumunka, která si na kurtu opakovaně protahovala levý kotník, uhrála první game až za stavu 0:5, kdy odvrátila tři mečboly a těsně unikla nepopulárnímu kanáru. V další hře ale 54. hráčka světového žebříčku Nosková zápas čistou hrou při svém servisu suverénně ukončila.