Dallas zostudil Buffalo desetigólovým přídělem, dvakrát k němu přispěl i Faksa

ČTK ČTK
10. 3. 2023 6:54
Radek Faksa přispěl v NHL dvěma góly ke kanonádě hokejistů Dallasu, kteří zvítězili v Buffalu 10:4. Bostonu nestačily dva body Pastrňáka (1+1) a podlehl doma Edmontonu 2:3.
Radek Faksa
Radek Faksa | Foto: Reuters

Dallas vedl na začátku 50. minuty 5:3, zápas ale místo dramatické koncovky skončil pro Buffalo potupnou desítkou. Faksa byl jediným dvoubrankovým střelcem a obě jeho trefy, kterými hosté odskočili z 6:3 na 8:3, dělilo 117 sekund. Český útočník při první gólové akci zakončoval souhru s Maxem Domim do odkryté branky, při druhé se prosadil ze sólového úniku.

Ze sestavy Dallasu vyšli naprázdno jen Tyler Seguin a Esa Lindell, zatímco nejproduktivnější byli Jamie Benn (1+2), Mason Marchment (1+2) a Jason Robertson (0+3).

Boston vedl po po úvodní třetině 2:0. Po přihrávce Pastrňáka otevřel Brad Marchand ve čtvrté minutě z přečíslení skóre. Druhý gól padl sekundu před první sirénou po české akci. David Krejčí vystihl rozehrávku brankáře a z rohu kluziště poslal puk Pastrňákovi, který se prosadil z pravého kruhu střelou bez přípravy. I Krejčí se radoval ve 14. minutě ze svého gólu, který byl ale po trenérské výzvě kvůli ofsajdu odvolaný.

Boston ubránil v zápase nejproduktivnějšího hráče soutěže Connora McDavida, přesto přišel o sérii deseti výher. Utkání otočili svými góly Evan Bouchard, Ryan McLeod a Darnell Nurse, který rozhodl v čase 55:11.

Jakub Vrána skóroval poprvé od výměny z Detroitu a vítěznou trefou pomohl St. Louis k výhře 4:2 nad San Jose. Za poražené dal jednu branku Tomáš Hertl.

Hertl vyrovnal ve 35. minutě střelou z mezikruží pod horní tyč na 2:2. Na začátku třetí třetiny ale vrátil St. Louis vedení Vrána. Český útočník byl důsledný, našel si puk u levé tyčky a zpoza brankové čáry jej dostal do sítě po odrazu od chráničů bránícího Erika Karlssona.

Vrána skóroval v soutěži poprvé od 15. října, než podstoupil zhruba dvouměsíční asistenční program NHL a hráčské asociace NHLPA. Na jeho gól odpověděl v 50. minutě Hertl, ale gól tečí neplatil, protože puk zasáhl hokejkou nad úrovni břevna.

Martin Nečas připravil jediný gól Caroliny, která zdolala Philadelphii 1:0. Jediná branka padla v už ve třetí minutě z přesilové hry. Nečas přistrčil puk mezi kruhy Andreji Svečnikovovi, který střelou bez přípravy rozvlnil síť. Zbytek obstaral Pjotr Kočetkov, který zastavil všech 19 pokusů Philadelphie.

Buffalo - Dallas 4:10 (1:3, 1:2, 2:5)

Branky: 20. Greenway, 30. Okposo, 44. Skinner, 53. Olofsson - 50. a 52. Faksa, 8. Johnston, 20. Pavelski, 20. Jamie Benn, 29. Kiviranta, 31. R. Suter, 50. Dadonov, 53. Hintz, 57. Marchment. Střely na branku: 29:49. Diváci: 14.174. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Robetson, 3. Dadonov (všichni Dallas).

Carolina - Philadelphia 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 3. A. Svečnikov (Nečas). Střely na branku: 29:19. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. A. Svečnikov, 2. Kočetkov, 3. Burns (všichni Carolina).

Montreal - NY Rangers 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 1. Guhle, 18. Belzile, 34. J. Anderson - 4. Lafreniere, 21. Trouba, 35. P. Kane, rozhodující sam. nájezd Zibanejad. Střely na branku: 26:33. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad (NY Rangers), 2. Guhle (Montreal), 3. Panarin (NY Rangers).

Pittsburgh - NY Islanders 3:4 v prodl. (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 12. Guentzel, 19. Zucker, 31. Archibald - 6. a 59. Lee, 55. Fasching, 63. Nelson. Střely na branku: 36:28. Diváci: 17.557. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Nelson (oba NY Islanders), 3. Guentzel (Pittsburgh).

Tampa Bay - Vegas 3:4 v prodl. (1:1, 0:0, 2:2 - 0:1)

Branky: 5. a 60. Point, 58. Kučerov - 1. Kolesar, 43. W. Karlsson, 46. Stephenson, 64. Martinez. Střely na branku: 37:21. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Vegas), 2. Point, 3. Kučerov (oba Tampa Bay).

Washington - New Jersey 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 20. T. van Riemsdyk, 30. D. Strome - 27. Haula, 28. Mercer, rozhodující sam. nájezd Meier. Střely na branku: 22:40. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. T. van Riemsdyk (oba Washington), 3. Mercer (New Jersey).

Boston - Edmonton 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Branky: 4. Marchand (Pastrňák), 20. Pastrňák (Krejčí) - 31. Bouchard, 47. McLeod, 56. Nurse. Střely na branku: 28:22. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Nurse, 2. McLeod (oba Edmonton), 3. Pastrňák (Boston).

St. Louis - San Jose 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 13. Krug, 31. Blais, 43. Vrána, 56. Thomas - 11. E. Karlsson, 35. Hertl. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Thomas, 2. Binnington, 3. Krug (všichni St. Louis).

Arizona - Nashville 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky: 9. B. Ritchie, 52. Hayton, 53. McBain, 60. Schmaltz - 58. Glass. Střely na branku: 43:40. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Prosvětov, 2. B. Ritchie, 3. Hayton (všichni Arizona).

Colorado - Los Angeles 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)

Branky: 35. Rodrigues, 45. MacKinnon - 9. a 41. Kempe, 45. a 58. Danault, 18. Vilardi. Střely na branku: 30:31. Diváci: 18.117. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Kempe, 3. Danault (všichni Los Angeles).

Seattle - Ottawa 4:5 (1:3, 2:0, 1:2)

Branky: 12. a 29. McCann, 23. Schwartz, 44. Dunn - 5. Pinto, 9. Chychrun, 9. P. Brown, 45. Giroux, 58. DeBrincat. Střely na branku: 33:31. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Chychrun, 2. DeBrincat (oba Ottawa), 3. McCann (Seattle).